Informacja dla właścicieli działek położonych w obrębie Gójszcz

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 lipca 2017

W związku z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla sołectw: Mrozy, Kruki, Wola Paprotnia, Gójszcz, Wola Rafałowska, Rudka, Guzew i Jeruzal w dniu 26 czerwca 2015 r. część działek w miejscowości Gójszcz utraciło status działki przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniowo-siedliskową lub letniskową.

Taka sytuacja dotyczyła tylko i wyłącznie działek, na których występowały grunty rolne klasy III i wynikała z decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odmawiającej wydania zgody na zmianę przeznaczenia tych gruntów na cele nierolnicze. Pomimo złożonego odwołania Gmina Mrozy nie uzyskała pozytywnej odpowiedzi od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Miejscowy plan zagospodarowania musiał zostać uchwalony w kształcie obecnie obowiązującym.

Ze względu na wpływające do Urzędu Miasta i Gminy Mrozy wnioski i zapytania w wyżej wymienionej sprawie aktualnie rozważane jest powtórne przystąpienie do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Gójszcz.

W związku z tym prosimy wszystkich zainteresowanych zmianą przeznaczenia działek rolnych położonych w miejscowości Gójszcz na cele zabudowy mieszkaniowej lub letniskowej o złożenie stosownego wniosku w terminie do dnia 18 sierpnia 2017 r.

Autor: M.Sulich

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-07-06
Data publikacji:2017-07-06
Osoba sporządzająca dokument:M.Sulich
Osoba wprowadzająca dokument:M.Sulich
Liczba odwiedzin:970