Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Aktualności

Autor: Administrator

Artykuły

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w gminie Mrozy

23 czerwca 2017
Administrator
Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w gminie Mrozy

Zakończenie roku szkolnego to szczególny moment. Po okresie wytężonej pracy i nauki nadeszła pora na wymarzone i zasłużone wakacje.

W naszej gminie uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego rozpoczęły się o godz. 8.00 mszą świętą w Kościele Parafialnym w Mrozach i Jeruzalu oraz w Szkole Podstawowej w Grodzisku.

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w gminie Mrozy

Delegacja z Mrozów w Grabowcu

21 czerwca 2017
Administrator
Przejdź do - Delegacja z Mrozów w Grabowcu

18 czerwca 2017 roku w Grabowcu odbyły się uroczystości rocznicowe upamiętniające wydarzenia, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Rozpoczęły się one Mszą Świętą, następnie złożono kwiaty przy pomniku Bohaterów Rzeczpospolitej Grabowieckiej, po czym zgromadzeni zebrali się na tamtejszym skwerku, by wysłuchać części artystycznej oraz okolicznościowych wystąpień.

Czytaj więcej o: Delegacja z Mrozów w Grabowcu

Konsultacje w sprawie nowych wzorów kart do głosowania

19 czerwca 2017
Administrator

Komisarz Wyborczy w Siedlcach i Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Siedlcach serdecznie zapraszają do udziału w konsultacjach dotyczących propozycji nowych wzorów kart do głosowania stosowanych w wyborach samorządowych, które odbędą się w dniu 21 czerwca 2017 r. w godz. od 9.00 do 15.00 w sali konferencyjnej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Delegatury - Placówki Zamiejscowej w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 38 (parter).

Nowe zasady wycinki drzew

13 czerwca 2017
Administrator

Od 17 czerwca 2017 roku będą obowiązywać nowe zasady wycinki drzew, które mają na celu uszczegółowić obowiązujące od początku roku prawo w tym zakresie. Oto najważniejsze zmiany.

Czytaj więcej o: Nowe zasady wycinki drzew

Rozstrzygnięcie konkursu na projekt „witaczy” dla gminy Mrozy

7 czerwca 2017
Administrator
Przejdź do - Rozstrzygnięcie konkursu na projekt „witaczy” dla gminy Mrozy

W dniu 5 czerwca br. komisja konkursowa w składzie: Magdalena Sulich – sekretarz gminy Mrozy – przewodnicząca komisji, Luiza Kowalczyk – zastępca Burmistrza – członek komisji, Aneta Niemirka – kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Gospodarki Gruntami Urzędu – członek komisji, Mirosław Borczyński – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mrozach – członek Komisji oraz Lucjan F. Molenda – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach – członek komisji rozstrzygnęła konkurs na projekt graficzny „witaczy” dla gminy Mrozy.

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu na projekt „witaczy” dla gminy Mrozy

„Zamelduj się i wygraj” w gminie Mrozy – rozstrzygnięcie konkursu

7 czerwca 2017
Administrator
Przejdź do - „Zamelduj się i wygraj” w gminie Mrozy – rozstrzygnięcie konkursu

W terminie od 12 stycznie do 20 maja br. trwał ogłoszony przez Burmistrza Mrozów konkurs „Zamelduj się i wygraj” w gminie Mrozy. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu oraz relacją z rozstrzygnięcia.

Czytaj więcej o: „Zamelduj się i wygraj” w gminie Mrozy – rozstrzygnięcie konkursu

Dni Mrozów 2017

5 czerwca 2017
Administrator
Przejdź do - Dni Mrozów 2017

W miniony weekend, 3-4 czerwca odbyły się Dni Mrozów, największe wydarzenie artystyczno-sportowe w gminie. Było wiele atrakcji, zabaw, gier, aktywności i pokazów.

Czytaj więcej o: Dni Mrozów 2017

100 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rafałowskiej, Gminny Dzień Strażaka

5 czerwca 2017
Administrator
Przejdź do - 100 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rafałowskiej, Gminny Dzień Strażaka

„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” - to najważniejsza dewiza każdego strażaka.

W dniu 4 czerwca 2017 roku odbyły się uroczyste obchody 100 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rafałowskiej oraz Gminny Dzień Strażaka.

Czytaj więcej o: 100 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rafałowskiej, Gminny Dzień Strażaka

Komunikat w sprawie Ośrodka Zdrowia w Jeruzalu

5 czerwca 2017
Administrator

W związku z pojawiającymi się nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi Ośrodka Zdrowia w Jeruzalu, informujemy, że na mocy wyroku z dnia 11 maja 2017 r. Sądu Okręgowego w Lublinie, w postępowaniu odwoławczym (sygn. akt IX Ga 34/17), została orzeczona eksmisja z budynku gminnego wobec Roberta Gajdy i Jana Sadowskiego prowadzących Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „SAN-MEDICA” s.c. Wyrok jest prawomocny i podlega wykonaniu.

W załączeniu: pismo NZOZ „SAN-MEDICA” s.c. z dnia 2 czerwca 2017 r.

Będą nowe zasady wycinki drzew

5 czerwca 2017
Administrator

Informujemy, że Prezydent Andrzej Duda podpisał zmianę ustawy o ochronie przyrody. Podpisana ustawa wprowadza kilka poprawek do obowiązujących zasad m.in. zaostrza prawo dotyczące wycinki drzew na prywatnych gruntach. Ustawa wejdzie w życie po 14 dniach od dnia ogłoszenia, dlatego wkrótce podamy więcej szczegółów. A do tego czasu w załączeniu przekazujemy prasową informację o zmianie ustawy: http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/andrzej-duda-podpisal-nowele-ustawy-o-ochronie-przyrody-zmienia-sie-zasady-wycinki-drzew,93904.html

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy Mrozy
Data utworzenia:2015-08-07
Data publikacji:2015-08-07
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:11037