Spotkanie Burmistrza Mrozów z mieszkańcami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 marca 2018

W piątek 16 marca br. w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy odbyło się drugie w tym roku spotkanie Burmistrza Mrozów z mieszkańcami. W pierwszej jego części Burmistrz omówił Strategię Rozwoju Gminy Mrozy,  przyjętą do realizacji uchwałą Rady Miejskiej w dniu  29 lutego 2016 r.  Strategia jest dokumentem, w którym sformułowano misję, zdefiniowano podstawowe obszary strategiczne oraz cele rozwoju Gminy Mrozy, z uwzględnieniem zasady zrównoważonego rozwoju. Podsumowując najważniejsze przeprowadzone  projekty  inwestycyjne oraz  prezentując  zadania zaplanowane  do wykonania  w 2018 roku,  Pan Burmistrz przybliżył zrealizowane już cele Strategii Rozwoju Gminy Mrozy.

W dalszej części spotkania głos zabrali zaproszeni goście. Pan Rafał Kulik, przedstawiciel firmy Blue Gaz, zajmującej się gazyfikacją Mrozów omówił dotychczasowe etapy budowy sieci gazowej oraz możliwości i zasady przyłączania do sieci. W tej chwili trwają zaawansowane prace nad budową sieci gazowej w Mrozach, a pierwszy gaz do budynków użyteczności publicznej i indywidualnych gospodarstw domowych popłynie jeszcze w tym roku. Dla jeszcze nie zdecydowanych mieszkańców, Spółka Blue Gaz przygotowała ofertę specjalną, dzięki której można przyłączyć się do sieci gazowej korzystając z preferencyjnych stawek obowiązujących do 20 kwietnia 2018 roku.
Na zakończenie spotkania, Pan Grzegorz Szuba, przedstawiciel firmy Mazeko, przedstawił mieszkańcom informację w zakresie możliwości uzyskania wsparcia finansowego na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w postaci paneli fotowoltaicznych.

 

Autor: Administrator

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-03-20
Data publikacji:2018-03-20
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:873