Komunikacja autobusowa na terenie Gminy Mrozy po zaprzestaniu działalności PKS

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 czerwca 2018

Szanowni Państwo,

W związku z zaprzestaniem wykonywania kursów na terenie Gminy Mrozy przez PKS Mińsk Mazowiecki  przekazuję kilka ważnych informacji dla mieszkańców korzystających z linii autobusowych.

 

  1. Pomimo wcześniejszej zapowiedzi, którą mamy na piśmie ( w załączeniu), że PKS będzie wykonywał kursy do 30 czerwca 2018r. słowa nie dotrzymali i zakończyli działalność 22 czerwca umieszczając dzień wcześniej (21 czerwca) informację na stronie internetowej o skróceniu działalności.
  2. W związku z zaskoczeniem nas tą sytuacją podjęliśmy decyzję doraźną i od soboty 23 czerwca do 1 lipca mieszkańcy dowożeni są busami  ZGK i UMiG do zbiorczych przystanków autobusowych lub PKP.
  3. Wiedząc od marca 2018r. o zaprzestaniu działalności z podjęliśmy stosowne działania organizując z wyprzedzeniem przetarg na dowożenie uczniów do szkół w roku szkolnym 2018/2019 i podjęliśmy rozmowy z przewoźnikami  o organizacji kursów w okresie wakacji tj. od 02 lipca 2018r.na terenie Gminy.
  4. Na chwilę obecną wszystko zostało zorganizowane zgodnie z wcześniejszym planem, od 02 lipca Gminę Mrozy na dotychczasowych liniach PKS będą odsługiwali przewoźnicy BAGS i RAPIT. BAGS rozszerza swoją działalność w północnej części Gminy a RAPIT w południowej. Będą kursy „spinające” w Kuflewie ale również bezpośrednie na terenie Gminy, Powiatu i Warszawy.

Informując o powyższym, proszę o przekazywanie uwag co do funkcjonowania komunikacji publicznej po dniu 02 lipca bo zdajemy sobie sprawę, że mogą być potrzeby drobnych korekt. Jednocześnie informujemy, że jako Gmina nie mamy uprawnień nadzorczych w stosunku do przewoźników, jedynie wyrażamy opinie i postulujemy o rozwiązania  co do planowanych kursów. Dodam, że obaj przewoźnicy są otwarci na rzeczowe i konstruktywne propozycje.

Dariusz Jaszczuk –burmistrz Mrozów

Autor: Administrator

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-06-26
Data publikacji:2018-06-26
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1490