Obchody jubileuszu 750 - lecia Grabowca

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 września 2018

Na zaproszenie Rady Gminy Grabowiec oraz Wójta Gminy Grabowiec delegacja z naszej gminy reprezentowana przez Pana  Dariusza Jaszczuka – Burmistrza Mrozów,  Pana Marka Rudkę - Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Pana  Jana Brodę – Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Mrozach uczestniczyła 21 września br. w   uroczystościach jubileuszowych 750-lecia Grabowca.

Obchody jubileuszowe w Grabowcu rozpoczęły się w piątek 21 września odsłonięciem tablic pamiątkowych na fasadzie budynku Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury. Następnie odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Grabowiec. Były słowa podziękowań, dyplomy  i okolicznościowe medale. Goście obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez pracowników GOK.

Zaproszenie i obecność władz samorządowych naszej gminy na obchodach jubileuszu Grabowca jest kolejnym świadectwem przyjaźni, która wyrosła na trudnych losach naszych miejscowości. Gminę Mrozy i Grabowiec (powiat zamojski) połączyły bolesne karty historii. To między innymi w Mrozach znalazły schronienie u okolicznych mieszkańców Dzieci Zamojszczyzny z grabowieckich ziem, wysiedlone w czasie II wojny światowej przez niemieckiego okupanta. Tym sposobem wiele z nich przeżyło wojnę i powróciło do swoich rodzin. W tym miejscu warto przypomnieć, ze 20 kwietnia 2013 r., w 70 rocznicę przybycia transportu wysiedlonych, odbyła się w Mrozach uroczystość upamiętniająca tamte wydarzenia. Na stacji PKP w Mrozach zamontowano na tę okoliczność pamiątkową tablicę.

 Zdjęcia pochodzą ze strony : https://www.gokgrabowiec.pl/

Autor: Administrator

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-09-27
Data publikacji:2018-09-27
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:824