Gmina Mrozy wśród najlepszych samorządów w Polsce

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 października 2018

Dziennik "Rzeczpospolita" opublikował Ranking Samorządów 2018 roku. Z radością informujemy, że gmina Mrozy zajęła 30 miejsce w kraju wśród 857 gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Ranking "Rzeczpospolitej" to jeden z najstarszych, najbardziej prestiżowych i najwyżej cenionych rankingów samorządów, którego celem jest wskazanie najlepiej zarządzanych miast i gmin w Polsce. Organizowany jest przez "Rzeczpospolitą" już od 14 lat w celu wyłonienia i pokazania jako przykłady do naśladowania te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Cele, zasady oraz kryteria oceny ustala niezależna kapituła pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka. Zestawienie jest przygotowywane w trzech kategoriach: miast na prawach powiatu, gmin miejskich i miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich.

W porównaniu z poprzednimi latami kryteria oceny w Rankingu Samorządów znacznie poszerzyły się. W edycji 2018 brano pod uwagę około 50 wskaźników. Większość z nich pochodzi z publicznych źródeł informacji - takich jak dane ze sprawozdań budżetowych udostępnianych przez Ministerstwo Finansów lub danych zbieranych przez Główny Urząd Statystyczny.

Jak podaje redakcja „Rzeczpospolitej”: W naszym rankingu staramy się wyłonić i pokazać te samorządy, które najlepiej dbają o szeroko rozumiany, zrównoważony, trwały rozwój swoich małych ojczyzn i lokalnej wspólnoty, nie naruszając zasobów naturalnych regionu.

Więcej na stronie:

https://rankingsamorzadow.pl/

Autor: Administrator

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-10-09
Data publikacji:2018-10-09
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:919