Spotkanie Burmistrza Mrozów z mieszkańcami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 marca 2019

W piątek 22 marca br. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mrozach odbyło się spotkanie  Burmistrza Mrozów z mieszkańcami organizowane w ramach kwartalnych  spotkań.

W pierwszej części spotkania Burmistrz Mrozów omówił, jakie obowiązki ciążą na właścicielach zwierząt oraz gminie w zakresie opieki nad zwierzętami. Przypomniał, że obowiązkiem gminy jest udzielanie pomocy zwierzętom bezdomnym z jednoczesnym zaznaczeniem, że w większości zgłoszeń, które trafiają do Urzędu Miasta i Gminy mamy do czynienia nie ze zwierzętami bezdomnymi ale zwierzętami źle dozorowanymi przez właścicieli. Zwierzęta pozbawione właściwej opieki przebywają w przestrzeni publicznej, stwarzając sytuację zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców. Burmistrz Mrozów zapoznał również zebranych z dotychczas podjętymi działaniami i poniesionymi nakładami finansowymi na opiekę nad zwierzętami bezdomnymi oraz na zapobieganie bezdomności zwierząt. Z przedstawionych statystyk wynika, że nieznacznie, ale wzrasta ilość adopcji zwierząt, które zdecydowanie są lepszym rozwiązaniem niż wyłapanie zwierzęcia i umieszczenie go w schronisku.

 W trakcie dalszej dyskusji mieszkańcy poruszyli między innymi takie tematy jak: problem bezdomnych kotów, dzikich zwierząt, możliwość powszechnej ewidencji zwierząt domowych czy też konieczność edukacji społeczeństwa w zakresie opieki nad zwierzętami.

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-03-25
Data publikacji:2019-03-25
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1261