Deklaracje w sprawie Światłowodów

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 kwietnia 2019

Szanowni Mieszkańcy,

w ramach przystąpienia gminy Mrozy do projektu pod nazwą „Mazowiecka Unia Światłowodowa” firma Orange buduje na terenie gminy sieć światłowodową umożliwiającą mieszkańcom podłączenie się do superszybkiego Internetu.

W pierwszym etapie projektu, dofinansowanego ze środków UE, firma Orange podłącza do sieci światłowodowej szkoły. Powstała infrastruktura zostanie wykorzystana przez Ogólnopolską Sieć Edukacyjną (OSE) do świadczenia usług bezpłatnego i bezpiecznego dostępu do Internetu o przepustowości co najmniej 100/100 Mb/s. Operatorem OSE jest NASK - Państwowy Instytut Badawczy, który zwróci się do każdej ze szkół z zaproszeniem do korzystania z usług.

W kolejnej fazie projektu priorytetem jest doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych. Pierwsze podłączenia do wytypowanych punktów planowane są już w 2019 roku.

Lista gospodarstw domowych z terenu gminy Mrozy, do których do granicy działki zostanie doprowadzony światłowód dostępna jest na stronie: https://mrozy.pl/orange/Wykaz_planowanych_%20POPC2_Warszawski_Wschodni_Mrozy.pdf

Jeżeli właściciel nieruchomości ujętej w wykazie POPC2 złoży deklaracje to Orange wybuduje przyłącze światłowodowe do budynku. Natomiast bez deklaracji – do granicy działki.

Podłączenie światłowodu do granicy działki oraz do budynku jest bezpłatne. W ramach projektu firma Orange ponosi wszystkie koszty związane z budową sieci światłowodowej.

Równolegle Orange Polska prowadzi działania uzupełniające, mające na celu zapewnienie dostępu do sieci światłowodowej mieszkańcom gminy, gdzie zostanie zdiagnozowany wysoki popyt. Dotyczy to lokalizacji nie ujętych w wykazie POPC2. W związku z powyższym wszyscy mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z doprowadzenia światłowodu bezpośrednio do budynku mogą wypełnić i złożyć deklarację.

Deklaracja do pobrania dostępna jest na stronie: https://mrozy.pl/orange/Deklaracja_dla_mieszkancow.pdf

Wypełnioną i podpisaną deklarację należy przesłać w jeden z poniższych sposobów:

1. Przesyłając skan lub zdjęcie na adres email: mazowiecka.unia@orange.com

2. Wysyłając deklarację pocztą tradycyjną na adres:

Orange Polska,

Aleje Jerozolimskie 160,

02-326 Warszawa

z dopiskiem Rozwój Współpracy Regionalnej

Uwaga: Im więcej osób z danej lokalizacji zadeklaruje chęć skorzystania z oferty, tym większe prawdopodobieństwo przyłączenia światłowodu do posesji.

Więcej informacji na temat realizacji projektu budowy sieci światłowodowej dostępnych jest na stronie: https://uniaswiatlowodowa.pl/mazowiecki/mrozy/ oraz https://www.orange.pl/view/popc

W przypadku jakichkolwiek pytań firma Orange zapraszany do kontaktu: Mazowiecka.Unia@orange.com

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-04-09
Data publikacji:2019-04-09
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:5945