Pytanie do Burmistrza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-10

Imię: Hubert

Treść pytania:
Sprawa dotyczy budowy kanalizacji na ulicy Dunina, prośba moja jest taka żeby stworzyć jasne i czytelne dla wszystkich zasady podłączeń dla ludzi którzy dodatkowe metry zbudowali we własnym zakresie( cena oszukańczo odbiega od rynkowych) W zgk usłyszałem że jest to budowa i muszę iść do Urzędu Gminy , w urzędzie usłyszałem że powinienem iść do zgk. Dodatkowo dowiedziałem się że przed wykonaniem przyłącza robimy inwentaryzację, a po niej wołamy kogoś z zgk do spisania licznika. P:anie Burmistrzu liznąłem dwa lata na Szanajcy Ja wszystko rozumiem że uprawnienia inwentaryzacje . ale nie rozumiem dlaczego urzędnik państwowy konsultuje decyzje URZĘDU z kierownikiem budowy któremu z zasady nie zależy na żuczkach myślących bo nie dali mu zarobić . PRZYKRE Zainteresowani wiedzą że mamy tu spadki w " odwrotną" stronę. Na pytanie do wykonawcy co do zasówy burzowej zorientowałem się że odbierany jestem jak kosmita . Zadbałem więc o zawór zwrotny we własnym zakresie i na tym skończyło się moje zadowolenie. Reszta inwestycji pod górkę ale tylko za względów formalnych. Tworzenie procedur na wiedzy podwykonawców którzy mają w tym swój nie mały interes nie jest dobrym kierunkiem. Poczekam ze dwa trzy lata aż się procedury naucza i wtedy pomyślę nad kontynuacją przyłącza, Na dziś ustawowy obowiązek spełniłem.

 

Odpowiedź Burmistrza

Szanowny Panie Hubercie,

Zasady wykonania przyłączy kanalizacyjnych były omawiane co najmniej na czterech ostatnich zebraniach wiejskich i na stronie www.mrozy.pl, to po pierwsze. Po drugie jak Pan widzi odpowiadamy na wszystkie zadane pytania w każdej chwili, mailowo, telefonicznie i osobiście. Po trzecie zasady przyłączania od wielu lat są takie same i banalnie proste mimo to przypomnę jeszcze raz.

  1. Opłata za przyłącze o długości do 20 mb zakończone studnią lub adaptacją istniejącego szamba wynosi 1911złotych wraz z przełączeniem i likwidacją starego szamba.
  2. W przypadku przyłączy dłuższych jest dopłata mieszkańca za każdy dodatkowy metr w wysokości 50% faktycznych kosztów, drugie 50% pokrywa Gmina.
  3. W przypadku bardzo długich przyłączy dopłata za dodatkowe metry nie może przekroczyć opłaty podstawowej. Inaczej mówiąc, koszt przyłącza dla właściciela posesji nie może być wyższy niż 3822 złotych.
  4. Opłata opisana w pkt 1 jest obowiązkowa. Metry dodatkowe (powyżej 20mb) mogą być realizowane przez Gminę na zasadach opisanych w pkt 2 lub we własnym zakresie bez dodatkowych kosztów.

Wydaje mi się, że bardzo proste. Gmina nie nadzoruje i kontroluje robót dodatkowych, które czasami mieszkańcy dodatkowo zlecają firmie.

Pozdrawiam Dariusz Jaszczuk

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-15
Data publikacji:2020-10-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:124