Pytanie do Burmistrza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-08

Imię: Krzysztof

Treść pytania:
Dzień dobry. Panie burmistrzu proszę o odpowiedzi na klika pytań: 1)Dlaczego ciągle Pan promuje i reklamuje( za nie swoje pieniądze) te same prywatne media: TVN ŚNIADANIOWA,TVN 24 itd. Gdzie są media państwowe- publiczne, które kierują się misją i obiektywizmem, a nie tylko komercją i prywatnym interesem 2)Dlaczego gości Pan tylko antyrządową opozycję: Mroczek, Struzik, Komorowski, Sawicki a nie ma przedstawicieli prawicy, którzy to wygrywają rokrocznie wybory w naszej gminie. Wiemy, że Pan również z tej opcji która głosi równość i parytety, a sam ich nie stosuje 3)Dlaczego systematycznie na festynach, zdjęciach, związku emerytów ciągle te same nazwiska, twarze i organizatorzy, a przecież w gminie są jeszcze in. osoby, które nie są dopuszczane do głosu Wiem, że gros mieszkańców wyraża podobne opinie, więc proszę się nie obrażać i opublikować ten list. Pozdrawiam

Odpowiedź Burmistrza

Szanowny Panie Krzysztofie,

Z przyjemnością odpowiem na Pana pytania ponieważ wynikają one najprawdopodobniej z braku wiedzy u źródła. Odpowiadam na kolejne pytania:

  1. Kolejna wizyta stacji TVN jaka miała miejsce w ostatnich dniach nie była wynikiem naszych zabiegów czy zaproszeń tylko i wyłącznie zainteresowaniem Mrozami a właściwie mieszkańcami Mrozów. Stwierdza Pan, że promuję i reklamuję za nie swoje pieniądze, więc wyjaśniam, że w nagraniach uczestniczyli wyłącznie ciekawi mieszkańcy, bez żadnej polityki a wizyta stacji TVN nic Gminę nie kosztowała. Przeciwnie to my zyskaliśmy promocyjnie. Pyta Pan gdzie jest telewizja publiczna, odpowiadam, też jest bo, często bywa u nas Kurier Mazowiecki TVP3, ostatnio w minioną sobotę. Mówi Pan o misji i obiektywizmie telewizji publicznej… co do tego mam coraz większe wątpliwości.
  2. Twierdzi Pan, że zapraszam tylko antyrządową opozycję. To nieprawda, kierowałem wielokrotnie zaproszenia do posłów i senatorów ze zjednoczonej prawicy na ważne uroczystości gminne, jedynie Pani poseł Teresa Wargocka raz nas zaszczyciła inni albo przysyłali swoich przedstawicieli albo w ogóle nie zareagowali. Marszałek Struzik nigdy nie był na zaproszenie wójt/burmistrza w Mrozach, jego wizyty były wyłącznie w szpitalu w Rudce. Prezydent Bronisław Komorowski był z własnej inicjatywy w celu wręczenia  nagrody za I miejsce naszej Gminy w ogólnokrajowym konkursie. Poseł Sawicki był raz na dożynkach diecezjalnych zaproszony przez biskupa i wtedy wójta gminy Mrozy. Poseł Mroczek bywa częściej wiele razy z własnej inicjatywy co szczególnie cenię, poza tym doskonale czuje problemy samorządu.
  3. Zarzut niedopuszczania do głosu seniorów jest również chybiony, cały czas działa Klub Seniora w Mrozach, który chętnie przyjmuje nowych członków. Raz w roku, organizowane jest święto seniorów gdzie zaproszenia są kierowane do wszystkich seniorów z gminy wraz z możliwością występu czy zabrania głosu.  

Nie zgadzam się również z postawionym mi zarzutem stronniczości przy wykonywaniu obowiązków burmistrza, jeśli są przykłady to proszę o ich wskazanie.

Pozdrawiam Dariusz Jaszczuk

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-15
Data publikacji:2020-10-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:270