List do Mieszkańców gminy Mrozy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
12 listopada 2020

Drodzy Mieszkańcy,

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla administracji rządowej oraz jej instytucji bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Informacje zawarte w spisie rolnym są również istotne przy planowaniu działań gospodarczych na terenie naszej gminy oraz opracowywaniu strategii rozwoju. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w naszej gminie podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

Szczegółowa wiedza, którą chcemy pozyskać w wyniku przeprowadzonego spisu posłuży przede wszystkim do oceny kondycji polskiego rolnictwa, dynamiki jego rozwoju oraz pozwoli na określenie działań pozwalających na dalszy postęp.

Informacje te posłużą przede wszystkim do realizacji kierunkowych rozwiązań przyjmowanych przez administrację rządową oraz jej instytucje. Posłużą również do tworzenia planów gospodarczych gminy. 

Wśród mieszkańców gminy Mrozy są zapewne osoby, które zastanawiają się, czy podlegają obowiązkowi spisowemu. Prowadzą na przykład działalność rolniczą na małą skalę lub mają grunt rolny, którego nie użytkują. W takich przypadkach należy kontaktować się z infolinią spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99 i wyjaśnić tę sprawę.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z Powszechnym Spisem Rolnym zachęcam też serdecznie do kontaktu z Infolinią spisową, Gminnym Biurem Spisowym czy sołtysami naszej gminy, którzy chętnie udzielą informacji. Na koniec podkreślę, że dla gminy Mrozy liczy się każdy wypełniony formularz!

                                                                                                                               
                                                                                                                                        Dariusz Jaszczuk
                                                                                                                                        Burmistrz Mrozów
                                                                                                                                        Gminny Komisarz Spisowy

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-11-12
Data publikacji:2020-11-12
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sekretarz Gminy
Liczba odwiedzin:854