Błąkające się psy!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 lutego 2021

W związku z otrzymanym przez Urząd Miasta i Gminy Mrozy zgłoszeniem o błąkających się trzech psach w miejscowości Dąbrowa, informujemy, że poszukujemy właścicieli tych zwierząt. Osoby rozpoznające zwierzęta prosimy o kontakt z tutejszym urzędem, nr tel. (25) 75 74 190 wewn. 13 (w godz. 8:00-16:00).

Zwierzęta (tj. samica i 2 samców) widywane są w pasie drogowym drogi powiatowej relacji Dąbrowa – Wola Rafałowska. Psy biegają środkiem ulicy stwarzając niebezpieczeństwo na drodze, zarówno dla siebie jaki i kierowców.

W przypadku braku możliwości ustalenie właściciela, informujemy, że zgodnie z przyjętymi na terenie gminy Mrozy zasadami, psy zostaną odłowione i przekazane do schroniska.

Jednocześnie, mając na względzie panujące trudne warunki atmosferyczne, przypominamy wszystkim właścicielom zwierząt domowych o obowiązkach wynikających z ustawy o ochronie zwierząt, w tym obowiązku zapewnienia pomieszczenia chroniącego zwierzę przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-02-10
Data publikacji:2021-02-10
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:144