Budowa wiejskiego placu rekreacji oraz miejsca postoju turystów w miejscowości Grodzisk - I etap

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 września 2015

Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że planowany do realizacji w 2015 roku projekt pn. Budowa wiejskiego placu rekreacji oraz miejsca postoju turystów w miejscowości Grodzisk - I etap uzyskał dofinansowanie w wysokości 64 545,00 zł, tj. 80% poniesionych kosztów kwalifikowalnych w ramach Działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii Rozwoju" w zakresie operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i Rozwój Wsi" objętego PROW na lata 2007-2013.

Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana w dniu 5 lutego 2015 r.
Łączna wartość projektu wynosi 99 000,01 zł
Wykonawcą zadania będzie SYNTAX Sp. o.o., ul. Jeździecka 20, 05-077 Warszawa-Wesoła

Miejsce realizacji projektu jest niezwykle bogate w wartości przyrodniczo-kulturowe oraz historyczne. Wieś Grodzisk, jest najstarszą miejscowością w gminie. Została założona przez osadników emigrujących na wschód od Wisły, którzy powoli pokonując zalesione tereny, tworzyli osady. Gród był schronieniem dla wspólnoty i jej dobytku na wypadek najazdu wroga. Obecnie pozostałości po tym wczesnośredniowiecznym Grodzisku, są stanowiskiem archeologicznym wpisanym do Rejestru Zabytków, które jest zlokalizowane tuż obok przystanku PKP. Grodzisko położone jest na wzniesieniu morenowym, otoczonym podmokłymi łąkami i polami. Projekt zakłada utworzenie w miejscowości Grodzisk kolejnego punktu postoju turystów, w którym będzie można przemierzając trasy rowerowe wyznaczone na terenie gminy Mrozy zatrzymać się oraz odpocząć.

W ramach projektu powstanie atrakcyjne zaplecze (punkt postoju turystów - drewniana altana wraz z miejscem do odpoczynku), którego różnorodny sposób wykorzystania służył będzie mieszkańcom oraz może sam w sobie stanowić magnez przyciągający turystów.

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy Mrozy
Data utworzenia:2015-09-08
Data publikacji:2015-09-08
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:2770