Ćwiczenia antyterrorystyczne Policji i Żandarmerii Wojskowej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 września 2016

W dniu 7 września 2016 roku w Zespole Szkół Publicznych w Mrozach odbyły się ćwiczenia pk. "MROZY 2016", zorganizowane przez Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim w których udział wzięli policjanci z drogówki oraz pozostałych komórek organizacyjnych komendy, żołnierze z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mrozach, ratownicy z Grupy Medycznej OSP w Ładzyniu oraz grono pedagogiczne ze szkoły wraz z uczniami.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wtargnięcie uzbrojonych terrorystów na teren szkoły, wzięcie kilku zakładników w tym, dyrektora szkoły i zabarykadowanie się w sali gimnastycznej. Po uwolnieniu zakładników oraz przeprowadzeniu działań pościgowo – blokadowych jeden terrorysta został zatrzymany przez żołnierzy, jeden przy użyciu siatki obezwładniającej, trzeci przy pomocy psa służbowego. Po ćwiczeniach odbyło się specjalne szkolenie dla kadry nauczycielskiej połączone z emisją profilaktycznego filmu, ukazującego poprawne zachowania w sytuacji nagłego wtargnięcia napastnika z bronią na teren placówki oświatowej.

Ćwiczeniu przyglądali się uważnie wykładowcy z Zakładu Zarządzania Kryzysowego Instytutu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz towarzysząca im grupa studentów. Całość została przeprowadzona bardzo realistycznie i była doskonałym źródłem wypracowania odpowiednich zachowań wśród młodzieży i nauczycieli w czasie zaistnienia sytuacji kryzysowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ćwiczeń: GALERIA ZDJĘĆ

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-23
Data publikacji:2016-09-23
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1906