Porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Publicznych w Mrozach, w związku z utworzeniem klasy policyjnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 września 2016

W związku z powołaniem w Zespole Szkół Publicznych w Mrozach pierwszego rocznika klasy licealnej – mundurowej o profilu: edukacja policyjna, zawiązane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Mińsku Mazowieckim, Burmistrzem Mrozów i Dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych w Mrozach. Dzięki porozumieniu, zajęcia w klasie policyjnej będą wzbogacone udziałem funkcjonariuszy, miedzy innymi prowadzącymi zajęcia, a uczniowie będą mieli możliwość poznania formacji policyjnej nie tylko w teorii, ale również w praktyce.

Porozumienie ma też na celu promocję zawodu policjanta i formacji mundurowej, jako służby pomocnej i przyjaznej społeczeństwu.

Uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy miało miejsce w siedzibie Zespołu Szkół Publicznych w Mrozach. Porozumienie podpisał Burmistrzów Mrozów Dariusz Jaszczuk, Dyrektor placówki oświatowej Marianna Bogusz i Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim podinspektor Bartłomiej Dydek. W spotkaniu wziął tez udział Komendant Komisariatu Policji w Mrozach podinspektor Leszek Murawski.

Dzięki podpisanemu porozumieniu , uczniowie, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w klasie policyjnej będą mieć możliwość udziału w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych policjantów, a tym samym zdobędą niezbędną wiedzę na temat funkcjonowania formacji oraz specyfiki pełnienie służby w różnych pionach w Policji.

Podpisane porozumienie to przede wszystkim podkreślenie wieloletniej współpracy z Zespołem Szkół Publicznych w Mrozach w zakresie działalności edukacyjnej, a także prowadzonej działalności profilaktycznej.

Uczniowie tej szkoły od wielu lat odwiedzają mińską komendę, biorą udział w turniejach organizowanych przez Komendę Stołeczną Policji i uczestniczą w przedsięwzięciach policyjnych, takich jak debaty społeczne.

Życzymy uczniom klasy policyjnej jak najlepszych wyników w nauce, a stronom porozumienia pogłębiania współpracy i pracy u podstaw nad promocją zawodu policjanta.

Opublikował: Administrator

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-09-23
Data publikacji:2016-09-23
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1983