Gminny Dzień Seniora w Mrozach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 listopada 2016

W sobotę, 5 listopada br. obchodziliśmy Gminny Dzień Seniora. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. odprawioną przez ks. Krzysztofa Pietrzaka – proboszcza Parafii Mrozy oraz ks. Adama Ścisłowskiego – proboszcza Parafii Guzew.

Następnie przybyłych gości, a przede wszystkim wszystkich Seniorów, Emerytów i Rencistów na czele z Anną Kulik – przewodnicząca koła nr 6 w Mrozach oraz Jadwigą Sowa – poprzednią wieloletnią przewodniczącą przywitali prowadzący uroczystość – Magdalena Sulich i Mirosław Borczyński.

Wśród gości znaleźli się Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów, Dorota Celińska – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Mieni, Małgorzata Drzazga – dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Transborze, Zdzisława Osińska – przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rejonowego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Mińsku Mazowieckim, Dariusz Jaszczuk – Burmistrz Mrozów, Marek Rudka – przewodniczący Rady Miejskiej w Mrozach, radni, sołtysi, kierownicy urzędu, dyrektorzy gminnych instytucji, zakładów opieki lekarskiej, zaprzyjaźnione koła seniorów i gospodyń wiejskich.

Międzynarodowy dzień Osób Starszych, przypadający na 14 listopada ma propagować starzenie się jako normalny proces, który nie musi wiązać się z niemożliwością prowadzenia aktywnego życia i samorealizacji. Doskonałym na to przykładem są właśnie Seniorzy z gminy Mrozy, których Koło prężnie działa już prawie 40 lat! Ich ogromne zaangażowanie, wszechstronność i radość z podejmowanych inicjatyw przedstawiła sekretarz Koła, Helena Wójcicka. W programie uroczystości znalazły się również liczne występy artystyczne: uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mrozach, Gminnego Centrum Kultury w Mrozach, zespołu Combo Mrozy oraz zespołu Klubu Seniora w Mrozach. W tle wyświetlano zdjęcia z działalności Koła, a na rozstawionych tablicach oglądać można było prace dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mrozach, przygotowane na wystawę „Seniorzy w oczach najmłodszych”.

Przybyli na uroczystość goście składali świętującym Seniorom serdeczne życzenia zdrowia i dalszej tak dużej aktywności, natomiast Seniorzy dziękowali za dostrzeganie ich potrzeb, współpracę i dobre serce, z którym wielokrotnie się spotykają.

Część oficjalną zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem, po którym zaproszono na poczęstunek przy dźwiękach zespołu Weterani Big Beatu.

Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół Publicznych im. Adama Mickiewicza w Mrozach. Organizatorami Gminnego Dnia Seniora byli: Urząd Miasta i Gminy Mrozy oraz Koło Emerytów i Rencistów w Mrozach, a współorganizatorami Zespół Szkół Publicznych im. Adama Mickiewicza w Mrozach, Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach oraz Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Mrozach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Gminnego Dnia Seniora w Mrozach,  który odbył się 5 listopada br.  GALERIA ZDJĘĆ

Występ zespołu Klubu Seniora w Mrozach:

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-11-07
Data publikacji:2016-11-07
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:5040