Pytanie do Burmistrza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 października 2022

Pytanie wpłynęło dnia: 2022-10-17        

Imię: Bożena

Treść pytania: Dzień dobry Czy można zameldować się na stałe w domu który jest jeszcze w budowie? Jest nadany numer budynku. Mąż jest właścicielem, chcemy zameldować się oboje. Jakie dokumenty należy złożyć? Pozdrawiam Bożena.

Odpowiedź Burmistrza

Szanowna Pani Bożeno,

Co do zasady aby zamieszkać w budynku mieszkalnym konieczne jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zakończone decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PINB). Prawo budowlane dopuszcza możliwość użytkowania budynku przed wykonaniem wszystkich robót budowlanych co jest jednoznaczne z możliwością zameldowania. Aby uzyskać zameldowanie w takim budynku potrzebne jest warunkowe pozwolenie na użytkowanie wydane przez PINB. Proponuję zapoznanie się z art.54 a szczególnie art. 55 prawa budowlanego.

Pozdrawiam Dariusz Jaszczuk

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-10-19
Data publikacji:2022-10-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:451