Kosze uliczne… przypominamy czemu służą

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 grudnia 2017

Szanowni Mieszkańcy,

Po raz kolejny zwracam się z prośbą do mieszkańców Gminy Mrozy o przestrzeganie zasad korzystania z koszy na śmieci ustawionych w miejscach publicznych. Przypominam, ze służą one do możliwości pozbycia się odpadów, które powstają w trakcie przemieszczania się ludzi.

Napełnianie koszy ulicznych odpadami z gospodarstw domowych jest zabronione i stanowi wykroczenie. Powyższe wynika z art. 10 ust. 2a Ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz regulacji szczegółowej zawartej w § 2 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Mrozy, przyjętego Uchwałą Nr XIX/216/2016 Rady Miejskiej w Mrozach z dnia 26 sierpnia 2016 roku.

W stosunku do osób, które łamią prawnie ustalone zasady będą wszczynane postępowania karne. Takie praktyki coraz częściej oceniane są negatywnie przez mieszkańców i mamy coraz więcej zawiadomień w tej sprawie z żądaniem  podjęcia stosownych działań.  Padają nazwiska sprawców, którzy regularnie wynoszą całe worki odpadów, często z resztkami jedzenia, co powoduje rozrywanie ich przez zwierzęta. Kosze są codziennie opróżniane przez pracowników ZGK, ale i oni stają się bezsilni z bezmyślnym zachowaniem niektórych mieszkańców. Warto zauważyć, że takie praktyki dzieją się systematycznie w kilku miejscach, które w najbliższym czasie będą poddane szczególnej obserwacji. Kierując do Państwa tę informację jeszcze raz proszę o przestrzeganie zasad zawartych w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminie Mrozy.

 

Z poważaniem

Dariusz Jaszczuk, Burmistrz Mrozów

 

Autor: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-04
Data publikacji:2017-12-04
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:847