Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Nadanie nowego sztandaru Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu

6 grudnia 2018

„Sławić wszystko, co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość…”

Henryk Sienkiewicz

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego pamięci. Takim wydarzeniem było nadanie nowego sztandaru Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Jeruzalu.

Ta niezwykle podniosła uroczystość, która na zawsze zapisze się na kartach historii szkoły, odbyła się 16 listopada 2018 roku. O godzinie 11.00 cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zgromadzili się w Kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Jeruzalu. Podczas Mszy Świętej nastąpiła ceremonia poświęcenia sztandaru - symbolu nauki i pracy. Dalsza część uroczystości odbyła się w budynku szkoły podstawowej. Prowadzący uroczystość: p. Edyta Gmitrzuk i p. Janusz Kamiński przywitali w imieniu całej społeczności wszystkich zgromadzonych i poprosili o wprowadzenie po raz ostatni sztandaru Zespołu Szkół i po raz pierwszy sztandaru Szkoły Podstawowej im .H. Sienkiewicza w Jeruzalu. Rada Rodziców „Aktem ufundowania sztandaru” przekazała sztandar szkoły na ręce Pani Dyrektor, która zapewniła, że otoczy go czcią, gdyż jest on symbolem wartości stanowiących fundament pracy wychowawczej szkoły. Następnie odbyła się prezentacja sztandaru i uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej Pani Dyrektor Ewa Reda w swoim wystąpieniu nawiązała do historii szkoły, podkreślając ogromne zaangażowanie poprzednich dyrektorów placówki. Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy w swoich przemówieniach składali gratulacje, życzenia, przekazywali kwiaty i prezenty. Wszystkim towarzyszyło wzruszenie i radość. Program artystyczny natomiast nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, rocznicy śmierci Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza oraz ukazał chlubną historię naszej szkoły.

Nadanie szkole sztandaru było wielkim wydarzeniem i niezapomnianą uroczystością podnoszącą rangę w środowisku szkolnym. Pragniemy, aby słowa Patrona Henryka Sienkiewicza : „Sławić wszystko, co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość…” pozostały szkolnym drogowskazem.

Dyrekcja i pracownicy szkoły składają podziękowania wszystkim, którzy nawet w jak najskromniejszy sposób przyczynili się do pomocy, służyli wsparciem, tworzyli atmosferę tak podniosłego święta w naszej szkole, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Opublikował: Administrator

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-12-06
Data publikacji:2018-12-06
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1202