Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Podatki lokalne - nowe formularze od 1 lipca 2019 roku

29 lipca 2019

Z dniem 1.07.2019 r. weszły w życie rozporządzenia - z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie wzorów informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz deklaracji na podatek od nieruchomości, z dnia 3 czerwca 2019 r. w sprawie wzorów informacji o lasach i deklaracji na podatek leśny oraz z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie wzorów informacji o gruntach i deklaracji na podatek rolny regulujących wzory informacji oraz deklaracji składanych na te podatki.

Od powyższej daty obowiązują jednolite wzory deklaracji i informacji na podatki lokalne: podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny:

- DN-1 Deklaracja na podatek od nieruchomości

- IN-1 Informacja o nieruchomościach i obiektach budowlanych

- DR-1 Deklaracja na podatek rolny

- IR-1 Informacja o gruntach

- DL-1 Deklaracja na podatek leśny

- IL-1 Informacja o lasach

Informacje i deklaracje, które powinny zostać złożone do końca czerwca 2019 r. oraz korekty deklaracji i informacji złożonych do tej daty należy składać z wykorzystaniem dotychczasowych formularzy, których wzory zostały określone uchwałą rady miejskiej.

Obowiązek składania informacji oraz deklaracji na podatek od nieruchomości, rolny oraz leśny na nowych formularzach związany jest z terminem powstania obowiązku podatkowego w tych podatkach. Tym samym w przypadku, gdy zdarzenie wystąpiło przed dniem 01.07.2019 r. ale obowiązek podatkowy w danym podatku powstał po tym dniu, to podatnik powinien złożyć informację lub deklarację na podatek na nowym formularzu. Natomiast w przypadku, gdy obowiązek podatkowy w danym podatku powstał przed dniem 01.07.2019 r., to zastosowanie znajdą formularze informacji oraz deklaracji na podatek dotychczas stosowane przez gminę.

Opublikował: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-29
Data publikacji:2019-07-29
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:928