Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Gmina Mrozy w gronie uczestników Listów dla Ziemi 2017

31 marca 2017

Wystartowała kolejna edycja Listów dla Ziemi. Tegoroczny temat to niska emisja i gospodarka odpadami. W gronie pierwszych uczestników akcji znalazła się również Gmina Mrozy.

Tematem w 2017 roku będzie niska emisja i gospodarka odpadami.

Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka. Jego głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych
i aktualnych problemów dotyczących ochrony środowiska. Pierwsza edycja dotyczyła segregowania odpadów i recyklingu. Druga była poświęcona paleniu odpadów w piecach domowych i niskiej emisji. Trzecia edycja dotyczyła ograniczania ilości odpadów opakowaniowych i ekokonsumpcji. Czwarta edycja omawiała problem zmian klimatycznych, promowała gospodarkę niskoemisyjną oraz zrównoważony transport. Tematem wiodącym Listów dla Ziemi 2017 jest przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez informowanie uczestników o szkodliwości palenia śmieci w piecach domowych.

Listy papierowe i online

Najważniejszym punktem projektu jest konkurs na Najpiękniejszy List dla Ziemi. Pisanie listów przez młodych ludzi będzie poprzedzone lekcjami tematycznymi w szkołach. W kwietniu,
w pięciu placówkach na terenie gminy Mrozy, dzieci napiszą listy nie tylko na papierze z makulatury, ale też dzięki specjalnej aplikacji – online (http://listydlaziemi.pl/e-list), w których będą namawiać dorosłych do proekologicznych działań. Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmą się prostych działań ekologicznych. W ten sposób dzieci będą edukować dorosłych, a akcja dotrze do kolejnych uczestników.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji listydlaziemi.pl.

 

Autor: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-03-31
Data publikacji:2017-03-31
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1065