Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Sprawdź, czy twój dowód osobisty traci ważność!

6 października 2017

W tym roku obowiązek wyrobienia nowego dokumentu tożsamości dotyczy wyjątkowo wielu osób - według szacunków Ministerstwa Cyfryzacji ponad 5 mln obywateli. Ma to związek z wymianą książeczkowych dowodów na plastikowe, jaka miała miejsce w 2007 roku.

 

Dowód osobisty traci ważność po upływie 10 lat od daty wydania. Po tym czasie należy wymienić dokument na nowy.

Nie dotyczy dowodów osobistychwydanych na czas „nieoznaczony”. Dowody osobiste wydawane są nieodpłatnie.

Wniosek składa się osobiście co najmniej 30 dni przed utratą ważności dowodu.Wniosek o wydanie dowodu osobistego można też złożyć w postaci elektronicznej potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Do wniosku musimy dołączyć aktualną kolorową fotografię wykonaną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o wymiarach 35 x 45 mm.

Fotografia ma być wykonana na jednolitym jasnym tle, mająca dobrą ostrość oraz odwzorowująca naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy. Przy złożeniu wniosku należy okazać dotychczasowy dowód osobisty.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego składamy (jeśli zdecydujemy się wybrać osobiście do urzędu) w Urzędzie Miasta i Gminy Mrozy ul. Adama Mickiewicza 35 Urząd Stanu Cywilnego pokój 3 lub 3a /na parterze/ od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 16.00. Numer telefonu: (25) 757 41 90, (25) 757 41 75 wew. 103.

Autor: Administrator

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-10-06
Data publikacji:2017-10-06
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1248