Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Aktualności

Autor: Administrator

Artykuły

Informacja dla Par obchodzących w 2019 roku Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

22 marca 2019
Administrator

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mozach uprzejmie informuje, że do dnia 31 marca 2019r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Mrozach mogą zgłaszać się pary małżeńskie zameldowane na terenie Gminy Mrozy, którzy zawarli swój związek w 1969 roku i wyrażają chęć wzięcia udziału w uroczystości wręczenia medalu Prezydenta RP z okazji Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. Prosimy o osobiste lub telefoniczne zgłaszanie do Urzędu Stanu Cywilnego w Mrozach ul. Adama Mickiewicza 35, pokój nr 3, tel. (25) 757-41-75 lub 757-41-90 w godzinach pracy Urzędu.

W imieniu Jubilatów zgłoszenia mogą dokonać upoważnieni najbliżsi członkowie rodziny.

Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii

20 marca 2019
Administrator

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przypomina, że po 30 kwietnia 2019 r. z CEIDG wykreślone zostaną „zdublowane” wpisy przedsiębiorców, które nie zawierają takich danych, jak m.in. numer NIP, REGON, kod PKD działalności, adres do doręczeń.

Czytaj więcej o: Komunikat Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii

Komunikat KRUS: Kleszcze – kłujący temat!

15 marca 2019
Administrator

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, przyroda budzi się powoli do życia, a wraz z nią rośnie aktywność kleszczy, która będzie trwała aż do listopada. Wiosenny wysyp tych pajęczaków odnotowywany jest obecnie na terenie całego kraju. Środowisko ich bytowania to przede wszystkim lasy liściaste (głównie krzewy sąsiadujące z wysokimi trawami), łąki, pastwiska, parki, a nawet miejskie trawniki.

Czytaj więcej o: Komunikat KRUS: Kleszcze – kłujący temat!

Aktualizacja ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

14 marca 2019
Administrator

Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że zgodnie z art. 3 ust. 3 pkt. 1 i 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.), gminy mają obowiązek prowadzenia ewidencji zbiorników bezodpływowych na nieczystości płynne (szamb) oraz ewidencji przydomowych oczyszczalni ścieków.

Czytaj więcej o: Aktualizacja ewidencji zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków

Przedłużony terminu składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

12 marca 2019
Administrator

Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że w związku z nowelizacją ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego w pierwszej turze 2019 roku został jednorazowo przedłużony do dnia 31 marca 2019 roku.  

PILNE! Zwierzęta szukają domu

11 marca 2019
Administrator

Informujemy, że w rejonie Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach przy ulicy Licealnej i ronda od lutego błąkają się dwa psy.
Poszukujemy właściciela błąkających się psów Jeśli nie będzie możliwe ustalenie właściciela, informujemy, że zgodnie z zasadami obowiązującymi w tutejszym urzędzie, istnieje możliwość adopcji zwierząt. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z tutejszym urzędem, nr tel. (25) 75 74 175 wewn. 13 (w godz. 8:00-16:00) lub osobiście pokój nr 13. W przypadku braku chętnych do adopcji, psy zostaną odłowione i przekazane do schroniska.

WiFi4EU - Bezpłatne Wi-Fi w Gminie Mrozy

11 marca 2019
Administrator

Gmina Mrozy znalazła się w gronie gmin, które w ramach unijnego projektu WiFi4EU otrzymały bony na uruchomienie bezprzewodowych punktów dostępu do internetu. To inicjatywa popularyzująca bezpłatny dostęp do sieci w miejscach publicznych, takich jak parki, place, ośrodki kultury, urzędy.

Czytaj więcej o: WiFi4EU - Bezpłatne Wi-Fi w Gminie Mrozy

Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami

11 marca 2019
Administrator
Przejdź do - Spotkanie Burmistrza z mieszkańcami

Informujemy, że najbliższe spotkanie Burmistrza Mrozów z mieszkańcami zaplanowane zostało na 22 marca 2019 r. (piątek) o godz.18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Mrozy.

Link: Program spotkania

Pies szuka domu

8 marca 2019
Administrator

Informujemy, że w miejscowości Sokolnik od dwóch tygodni błąka się pies (samica). Poszukujemy właściciela znalezionego psa. Jeśli nie będzie możliwe ustalenie właściciela, informujemy, że zgodnie z zasadami obowiązującymi w tutejszym urzędzie, istnieje możliwość adopcji zwierzęcia. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z tutejszym urzędem, nr tel. (25) 75 74 190 wewn. 13 (w godz. 8:00-16:00) lub osobiście pokój nr 13. W przypadku braku chętnych do adopcji, pies zostanie odłowiony i przekazany do schroniska.

Zapytanie ofertowe

7 marca 2019
Administrator

W związku z zamiarem zakupu opraw oświetlenia ulicznego LED w ilości 250 sztuk  na potrzeby oświetlenia dróg i ulic na terenie Gminy Mrozy, Urząd Miasta i Gminy Mrozy zaprasza do złożenia oferty.

 

 

 

Czytaj więcej o: Zapytanie ofertowe

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy Mrozy
Data utworzenia:2015-08-07
Data publikacji:2015-08-07
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:51162