Urzad Miasta i Gminy Mrozy

Powszechny Spis Rolny 2020

Artykuły

UWAGA! Ważna zmiana w samospisie!

10 listopada 2020

Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni.

Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br.

Więcej informacji na stronie https://spisrolny.gov.pl/

Rolniku, spisz się i daj wygrać sobie, swojej gminie i polskiemu rolnictwu!

10 listopada 2020

Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego MUSI się z niego wywiązać! Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach spisowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

Czytaj więcej o: Rolniku, spisz się i daj wygrać sobie, swojej gminie i polskiemu rolnictwu!

Rolnik z miasta też się musi spisać!

5 listopada 2020

Rolnicy mieszkający w miastach Mazowsza to wbrew pozorom spora społeczność liczona w tysiącach. Wielu z nich może nawet nie wiedzieć, że powinni wziąć udział w trwającym do końca listopada Powszechnym Spisie Rolnym.

Czytaj więcej o: Rolnik z miasta też się musi spisać!

TEST „CZY JESTEŚ ROLNIKIEM❓”

6 listopada 2020
Sprawdź, czy przypadkiem nie uchylasz się od obowiązku udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, bo nie wiesz, że jesteś rolnikiem
Czytaj więcej o: TEST „CZY JESTEŚ ROLNIKIEM❓”

Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego…

2 listopada 2020

obrazek zawiera tekst A gdyby spisu rolnego nie było?. Po lewej stronie znajduje się zdjęcie owcy. Na dole obrazka umieszczono napisy Powszechny Spis Rolny 1.09.-30.11.2020 spisrolny.gov.pl oraz logo Głównego Urzędu StatystycznegoWielu rolników zapomina, jak ważny jest spis rolny - jak dotąd na Mazowszu z tego obowiązku wywiązał się zaledwie co trzeci użytkownik gospodarstwa rolnego. Jeśli ten wynik się znacząco nie poprawi, polskiemu rolnictwu grożą bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.

Rolnicy powinni pamiętać, że najważniejszym i ostatecznym beneficjentem spisu rolnego są oni sami. Jeśli lekceważą obowiązek spisowy, szkodzą przede wszystkim sobie samym.

Czytaj więcej o: Co by się stało, gdyby nie było spisu rolnego…

Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem? Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek

26 października 2020

obrazek zawiera napis Daj dobry przykład. Spisz się, jak na rolnika przystało ! Z prawej strony widać postać mężczyzny obok którego stoi chłopiecUdział w Powszechnym Spisie Rolnym jest bardzo ważnym obowiązkiem! To wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje. Do udziału w spisie rolników powinna też przekonać świadomość odpowiedzialności za polskie rolnictwo. Dane spisowe posłużą przecież do wspierania rolników.

Czytaj więcej o: Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem? Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek

Spis rolny – bezpieczeństwo ludzi i danych to priorytet!

16 października 2020

obrazek zawiera napis Bezpieczeństwo ludzi i danych ? To priorytet ! Po prawej stronie obrazka umieszczone jest zdjęcie dłoni, która obejmuje zasadzoną roślinęTrwający Powszechny Spis Rolny to wyjątkowy czas próby dla statystyki publicznej. Aktualnie najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa rachmistrzom i rolnikom w czasach pandemii. Nie zapominamy również o gromadzonych danych.

Czytaj więcej o: Spis rolny – bezpieczeństwo ludzi i danych to priorytet!

Zapraszamy do udziału w konkursach

15 października 2020

Plakat zawiera napis Konkurs Plastyczny Rolnik jak malowany ! Aż 100 pierwszych nadesłanych prac w każdej kategorii wiekowej zostanie nagrodzonych ! Na plakacie znajduje się informacji na temat zasad konkursu. Po prawej stronie umieszczony jest uśmiechnięty mężczyzna.Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza do udziału w konkursach:

  • plastycznym "Rolnik jak malowany!",  skierowanym do dzieci w wieku od 4 do 9 lat w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 lat i 7-9 lat.
    Regulamin konkursu na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie.

  • filmowym „Dlaczego liczy się rolnictwo?”, współorganizowanym z TVP3 Warszawa. W Konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek.
    Regulamin konkursu na stronie Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

12 października 2020

obrazek zawiera napis Rachmistrz Spisowy Może kontaktować się: - telefonicznie, dzwoniąc z numerów telefonu 22 279 99 99, 22 666 66 62 lub numerów podanych na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.  – bezpośrednio, z zachowaniem procedur bezpieczeństwa epidemicznego W odpowiedzi na zapotrzebowanie zgłaszane przez rolników, a także gotowość znacznej części rachmistrzów do pracy w terenie w trudnych warunkach epidemicznych, od soboty 10 października w gminach na Mazowszu i w całej Polsce będzie możliwość spisania gospodarstwa rolnego podczas wywiadu bezpośredniego. ZACHOWANE BĘDĄ WSZYSTKIE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA EPIDEMICZNEGO!

Czytaj więcej o: Spis rolny – częściowo przywrócono wywiady bezpośrednie

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!

8 października 2020

W centralnej części obrazka znajduje się napis Rolniku ! Nie wypełniłeś formularza online ? Może zadzwonić do Ciebie RACHMISTRZ. W dolnym lewym rogu znajduje się napis Powszechny Spis Rolny 1.09.-30.11.2020. Na dole po środku znajduje się napis spisrolny.gov.pl. Na dole po prawej stronie znajduje się logo Głównego Urzędu Statystycznego. Po prawej stronie znajduje się postać kobiety z założonymi na głowie słuchawkami z mikrofonem. 16 września pracę rozpoczęli rachmistrze telefoniczni Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Przez 6 dni w tygodniu dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych z propozycją spisania gospodarstwa rolnego. Warto skorzystać z tej metody spisowej – rachmistrz zadaje pytania i wprowadza odpowiedzi do formularza spisowego, rolnik musi mu tylko przekazać wymagane informacje.

Czytaj więcej o: Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z okazji i spisz gospodarstwo rolne!

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-07-03
Data publikacji:2020-07-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:1432