Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Informacja Komisarza Wyborczego w Siedlcach II z dnia 16 września 2019 r.

16 września 2019
Administrator

Spotkanie Burmistrza Mrozów z Mieszkańcami

11 września 2019
Administrator

Spotkanie Burmistrza Mrozów z Mieszkańcami odbędzie się 27 września br. w piątek o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Mrozach, ul. Adama Mickiewicza 35.

Program spotkania:

1. Ocena działalności kulturalnej w Gminie Mrozy.
2. Pytania, dyskusja, sprawy bieżące.

 

Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety na temat życia kulturalnego w Mrozach udostępnionej przez forum mieszkańców gminy Mrozy. Wyniki będą dyskutowane na spotkaniu z Burmistrzem z mieszkańcami w dniu 27 września.

link do ankiety:
https://www.survio.com/survey/d/J6H4R8I6K2T8P6N5K

Czytaj więcej o: Spotkanie Burmistrza Mrozów z Mieszkańcami

Informacja o terminach zebrań sołeckich w sprawie podziału funduszu sołeckiego

11 września 2019
Administrator

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pozostałych sołectwa zebrania odbyły się wcześniej.

Czytaj więcej o: Informacja o terminach zebrań sołeckich w sprawie podziału funduszu sołeckiego

Obchody 100-lecia OSP Jeruzal

9 września 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

W dniu 8 września 2019 r. świętowaliśmy Jubileusz 100 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeruzalu. Po uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych oraz poddziałów na rynek w Jeruzalu, obchody rozpoczęła msza święta sprawowana przez ks. Zbigniewa Płochockiego.

Czytaj więcej o: Obchody 100-lecia OSP Jeruzal

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

5 września 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

W tym roku obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W niedzielę, 1 września, w naszej Gminie odbyły się uroczystości zorganizowane dla upamiętnienia tamtych tragicznych wydarzeń.

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.45 w kościele parafialnym w Mrozach zgromadzeni modlili się w intencji Żołnierzy września 1939 r. Po mszy św. nastąpiło uroczyste przejście na cmentarz parafialny, gdzie uczczono pamięć poległych krótką modlitwą, a następnie złożono wiązanki na Mogiłach Żołnierzy.

Czytaj więcej o: 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Relacja z XI Zawodów Sportowo - Pożarniczych OSP Powiatu Mińskiego

4 września 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

W dniu 31.08.2019 r. o godz. 9:30 na boisku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach, odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych, których organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Czytaj więcej o: Relacja z XI Zawodów Sportowo - Pożarniczych OSP Powiatu Mińskiego

Bieżąca informacja dotycząca prac związanych z budową wiaduktu i przebudowy skrzyżowania przy ul. Granicznej w Mrozach

3 września 2019
Administrator

Szanowni Państwo,

W ubiegłym tygodniu odbyła się szeroka dyskusja na forum Mrozów dotycząca konieczności przebudowy układu drogowego w Mrozach, szczególnie w okolicach przejazdu kolejowego. Przyczyn utrudnień jest wiele poczynając od zwiększonej liczby pojazdów na drodze powiatowej poprzez zwiększoną liczbę pociągów przejeżdżających  przez Mrozy  po budowę kolejnych placówek handlowych.

Czytaj więcej o: Bieżąca informacja dotycząca prac związanych z budową wiaduktu i przebudowy skrzyżowania przy ul. Granicznej w Mrozach

Informacja o sesji Rady Miejskiej

2 września 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

W dniu 30 sierpnia 2019 r. odbyła się X sesja Rady Miejskiej poświęcona sprawom oświaty. Na wstępie, pan Marek Rudka - Przewodniczący Rady wraz z panem Dariuszem Jaszczukiem – Burmistrzem Mrozów złożyli podziękowania kończącym pracę na stanowisku dyrektora – pani Renacie Kuligowskiej w Szkole Podstawowej Nr 1 w Mrozach oraz pani Małgorzacie Ptaszyńskiej w Szkole Podstawowej w Grodzisku. Następnie pan Burmistrz wręczył zarządzenia w sprawie powierzenia stanowiska dyrektorom, którzy od nowego roku szkolnego rozpoczynają nową kadencję: Pani Anecie Gontarskiej – dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Grodzisku, pani Mariannie Bogusz - dyrektorowi Zespołu Szkół w Mrozach i panu Wojciechowi Rastawickiemu – dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrozach. Pan Burmistrz poinformował także, że stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Jeruzalu pełni pani Ewa Reda.

Czytaj więcej o: Informacja o sesji Rady Miejskiej

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

2 września 2019 roku oficjalnie został zainaugurowany nowy rok szkolny 2019/2020 we wszystkich placówkach oświatowych w Gminie Mrozy.

Czytaj więcej o: Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

30 sierpnia 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

80 lat temu zadrżały serca Polaków. „A więc wojna!” – brzmiał tragiczny komunikat Polskiego Radia. 1 września 1939 r. od niemieckiej agresji na Polskę rozpoczęła się najtragiczniejsza w dziejach ludzkości wojna, która pochłonęła kilkadziesiąt milionów ofiar na całym świecie.

Czytaj więcej o: 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ