Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Koronawirus - raport z gminy Mrozy

25 września 2020

napis kwarantanna domowa na czerwonym tleLiczba osób w gminie Mrozy na dzień 25 września 2020 roku:

objętych kwarantanną domową - 13,
poddanych izolacji domowej - 2.

Czytaj więcej o: Koronawirus - raport z gminy Mrozy

Uaktywniamy system do komunikacji sms dla mieszkańców gminy Mrozy

24 września 2020

na obrazku widać napis mieszkaniec wiadomości lokalne oraz zarys trzech postaciChcesz na swój telefon na bieżąco otrzymywać bezpłatne informacje z gminy Mrozy. Zapisz się do subskrypcji za pomocą SMS. Wyślij SMS na numer 799 448 177 o treści: START, miasto-mrozy, aby otrzymywać powiadomienia (opłata za SMS zgodna z taryfą operatora).

Po wysłaniu SMS otrzymasz komunikat potwierdzający subskrypcje w serwisie Mieszk@niec Gminy Mrozy.

Aby anulować subskrypcję wyślij SMS o treści: STOP, miasto-mrozy (opłata za SMS zgodna z taryfą operatora).

Czytaj więcej o: Uaktywniamy system do komunikacji sms dla mieszkańców gminy Mrozy

Koronawirus - raport z gminy Mrozy

24 września 2020

napis kwarantanna domowa na czerwonym tleLiczba osób w gminie Mrozy na dzień 24 września 2020 roku:

objętych kwarantanną domową - 13,
poddanych izolacji domowej - 2.

Czytaj więcej o: Koronawirus - raport z gminy Mrozy

Budowa wiaduktu w Mrozach

21 września 2020

Nie ustają starania gminy Mrozy o budowę wiaduktu na przejeździe kolejowym w Mrozach. Przypominamy, że ze względu na brak porozumienia z władzami spółki PKP PLK S.A.  wyegzekwowanie zobowiązania budowy wiaduktu gmina Mrozy skierowała na drogę sądową. W oczekiwaniu na wyznaczenie terminu rozprawy gmina prowadzi działania zmierzające do zawarcia ugody przed sądem skutkującej budową wiaduktu. Z pomocą w prowadzonych działaniach po raz kolejny przychodzi nam Poseł Czesław Mroczek, który wcześniej kierował w tej sprawie zapytania poselskie i interpelacje, tym razem poruszył problem na sejmowej komisji infrastruktury w dniu 16.09.2020 roku. Poniżej przedstawiamy wideo z tej części posiedzenia komisji. Dla nas ważną informacją jest to, że po raz kolejny PKP PLK S.A. przyznaje, że takie zobowiązanie zostało skutecznie nałożone przez Wójta Gminy Mrozy w 1997roku oraz deklaracja budowy wiaduktu.

Czytaj więcej o: Budowa wiaduktu w Mrozach

Opracowanie Diagnozy Lokalnych Zagrożeń Społecznych na terenie Gminy Mrozy

17 września 2020

W związku z przystąpieniem do opracowania „Diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych na terenie Gminy Mrozy” Urząd Miasta i Gminy Mrozy informuje, że w ramach tego działania zostaną przeprowadzone  badania. Będą one obejmować:

-  ankietowanie w wersji elektronicznej 100 dorosłych mieszkańców  Gminy Mrozy,
-  ankietowanie w wersji elektronicznej 20 punktów ze sprzedażą napojów alkoholowych na terenie Gminy Mrozy,
-  ankietowanie  w wersji elektronicznej metodą Corigo uczniów w szkołach znajdujących się
   na terenie Gminy  Mrozy.

Czytaj więcej o: Opracowanie Diagnozy Lokalnych Zagrożeń Społecznych na terenie Gminy Mrozy

Dofinansowanie na budowę boiska do tenisa ziemnego na stadionie sportowym w Mrozach

15 września 2020

Logo z napisem Mazowsze serce Polski100 tys zł. Gmina Mrozy pozyskała na Modernizację stadionu sportowego w Mrozach z programu „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020”. W ramach tej inwestycji zostanie wybudowane drugie boisko do tenisa ziemnego na stadionie sportowym w Mrozach.

Czytaj więcej o: Dofinansowanie na budowę boiska do tenisa ziemnego na stadionie sportowym w Mrozach

Zadania w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”

14 września 2020

Obrazek zawiera tekst: MIAS Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw. Logotyp MazowszeSejmik Województwa Mazowieckiego w dniu 23 czerwca 2020 roku podjął uchwałę  w sprawie udzielenia przez Województwo Mazowieckie pomocy finansowej na realizację zadań w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”. Uchwałą tą, władze Województwa Mazowieckiego przyznały gminom partycypującym w „MIAS MAZOWSZE 2020” pomoc finansową  na zgłoszone przez nie zadania.

„Lista Beneficjentów MIAS MAZOWSZE 2020” obejmuje 1184 zadania zgłoszone przez 264 gminy.

Czytaj więcej o: Zadania w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020”

W trosce o jakość powietrza

11 września 2020

Wkrótce rozpocznie się sezon grzewczy a wraz z nim wróci dyskusja na temat jakości Obraz może zawierać: niebo, chmura i na zewnątrzpowietrza na terenie gminy Mrozy – podobnie jak i w innych częściach naszego kraju. Nie jest bowiem tajemnicą, że wraz z pierwszymi jesiennymi chłodami, za sprawą naszych domowych palenisk rośnie dyskomfort przebywania na (nie)świeżym powietrzu. Wiemy, że problem jest duży i potrzebne są konkretne, zdecydowane i powszechne działania. Informujemy, że jako Gmina Mrozy przyłączamy się do DZIAŁAŃ ZMIERZAJĄCYCH DO OGRANICZENIA NISKIEJ EMISJI. Jednocześnie zwracamy się z apelem do wszystkich naszych mieszkańców, aby przyłączyli się do tych wspólnych działań.

Czytaj więcej o: W trosce o jakość powietrza

Wymiana wodomierzy

1 września 2020

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mrozach informuje mieszkańców Mrozów, ul: Willowa, Słoneczna, Świętej Teresy, Wąska, że od dnia 01.09.2020 roku będzie prowadzona wymiana wodomierzy. Mieszkańcy, których nie zastaniemy, proszeni są o kontakt z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Mrozach pod numerem telefonu – 25 7574082, w celu umówienia terminu wymiany wodomierza. Wymiana wodomierzy jest bezpłatna.

Czytaj więcej o: Wymiana wodomierzy

Budowa światłowodów w gminie Mrozy

19 sierpnia 2020

Informujemy, że na terenie gminy Mrozy firma TERABIT we współpracy z firmą STIMO rozpoczęły w sierpniu br. budowę szerokopasmowej światłowodowej sieci dostępowej do internetu.  Pierwszy etap prac obejmuje budowę światłowodów w  miejscowościach: Mrozy i Wola Paprotnia. Sieć będzie budowana w technologii FTTH,  jako napowietrzna sieć światłowodowa oparta o podbudowę słupową PGE i Orange. Za pomocą łącza światłowodowego będzie można również skorzystać z telewizji IPTV oraz telefonii.

Osoby zainteresowane korzystaniem z internetu światłowodowym, mogą składać wnioski poprzez stronę  https://fiber.stimo.net/ 

Budowa przyłącza światłowodowego do budynku jest bezpłatna.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (13) 433 44 44, (25) 641 47 00, 506-025-408 oraz na stronie https://stimo.net/ 

Czytaj więcej o: Budowa światłowodów w gminie Mrozy