Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Informacja o IV Sesji Rady Miejskiej w Mrozach

18 lutego 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

W dniu 8 lutego 2019 r. odbyła się IV sesja Rady Miejskiej w Mrozach. Jej tematem przewodnim było podsumowanie działalności w zakresie kultury i sportu na terenie Gminy Mrozy. Informacje dotyczące działalności kulturalnej w 2018 roku przedstawili: - pani Zofia Jagodzińska – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pan Mirosław Borczyński – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Mrozach. Informację o działalności sportowo- rekreacyjnej przedstawił pan Lucjan F. Molenda – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach.

Czytaj więcej o: Informacja o IV Sesji Rady Miejskiej w Mrozach

Informacja dotycząca zmiany stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Mrozy

15 lutego 2019
Administrator

Szanowni Mieszkańcy!

Pragniemy Państwa poinformować, iż od kwietnia 2019 roku wzrastają  opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Podstawowa stawka opłaty wzrośnie z 18 zł do 25 zł miesięcznie od gospodarstwa domowego za odpady segregowane  oraz z 48 zł do 60 zł miesięcznie w przypadku odpadów niesegregowanych.  Nowe  opłaty zostały ustalone uchwałą Nr IV/32/2019  Rady Miejskiej w  Mrozach  z dnia 8 lutego 2019 r.

Czytaj więcej o: Informacja dotycząca zmiany stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Mrozy

Poszukiwane działki do dzierżawy

14 lutego 2019
Administrator

Firma Standard Power Development poszukuje gruntów do dzierżawy pod farmy fotowoltaiczne. Poniżej treść ogłoszenia:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Poszukiwane działki do dzierżawy

Spotkania informacyjne w Urzędzie Skarbowym - Twój e-PIT

13 lutego 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

Urząd Skarbowy w Mińsku Mazowieckim zaprasza do udziału w spotkaniach informacyjnych poświęconych rozliczeniu rocznemu za 2018 rok w dniach 18.02.2019 r. oraz 25.02.2019 r. (poniedziałki) o godzinie 16:00.

Czytaj więcej o: Spotkania informacyjne w Urzędzie Skarbowym - Twój e-PIT

Nowe e-dowody już wkrótce

13 lutego 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

Urząd Miasta i Gminy Mrozy pragnie poinformować, iż od 4 marca 2019 r. planowane jest rozpoczęcie wydawania nowych dowodów osobistych z warstwą elektroniczną, tzw. e-dowodów. Nie będzie konieczności wymiany dotychczasowych dowodów osobistych, zachowają one ważność do upływu terminów w nich określonych.

Czytaj więcej o: Nowe e-dowody już wkrótce

Koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu Big Band Mrozy

13 lutego 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

Gminne Centrum Kultury w Mrozach zaprasza na koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu Big Band Mrozy 17 lutego 2019 r. o godz. 17.00.

Czytaj więcej o: Koncert walentynkowy w wykonaniu zespołu Big Band Mrozy

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

12 lutego 2019
Administrator

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Mińsku Mazowieckim informuje, co następuje.

W dniu  8 lutego br. do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Mińsku Mazowieckim wpłynęło z  Państwowego Instytutu Weterynaryjnego Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach sprawozdanie z badań potwierdzające obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń w próbce pobranej ze zwłok dzika padłego, znalezionego w obszarze leśnym Rezerwatu Florianów, gmina Mrozy. W chwili obecnej gmina Mrozy znajduje się w strefie objętej ograniczeniami (czerwonej).

Aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami (zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) nr 2019/161 z dnia 31 stycznia  2019 r.) dostępny jest na stronie Głównego Lekarza Weterynarii pod adresem https://bip.wetgiw.gov.pl/asf/mapa/

Czytaj więcej o: Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

Spotkanie informacyjne

8 lutego 2019
Administrator

Firma PROMAG zaprasza na spotkanie informacyjne w dniu 13 lutego 2019 r. o godz. 18:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Mrozach  dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej oraz instalacji solarnej.

Dotacje mogą pozyskać zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy.

 

Jednocześnie informujmy, iż Urząd Miasta i Gminy w Mrozach nie jest organizatorem w/w spotkania.

Czytaj więcej o: Spotkanie informacyjne

Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrozach

6 lutego 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

W poniedziałek 4 lutego br. nastąpiło uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrozach dla osób niepełnosprawnych ze sprzężeniami oraz dotkniętych autyzmem, dla których ścieżka edukacyjna już się zakończyła.

Czytaj więcej o: Otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy w Mrozach

Pies szuka domu

28 stycznia 2019
Administrator
Powiększ zdjęcie

Informujemy, że w miejscowości Wola Paprotnia przy ulicy Głównej od kilku tygodni błąka się pies. Poszukujemy właściciela znalezionego psa. Jeśli nie będzie możliwe ustalenie właściciela, informujemy, że zgodnie z zasadami obowiązującymi w tutejszym urzędzie, istnieje możliwość adopcji zwierzęcia. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z tutejszym urzędem, nr tel. (25) 75 74 175 wewn. 13 (w godz. 8:00-16:00) lub osobiście pokój nr 13. W przypadku braku chętnych do adopcji, pies zostanie odłowiony i przekazany do schroniska.

Czytaj więcej o: Pies szuka domu