Powszechny Spis Rolny 2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

1 grudnia 2020

Koniec Powszechnego Spisu Rolnego 2020 to okazja do Obrazek zawiera tekst powszechny spis rolny 1.09.-30.11.2020 dziękujemy powszechny spis rolny to nasz wspólny sukces. Po prawej stronie obrazka zostały umieszczone trzy uśmiechnięte osoby. podziękowania wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierali to przedsięwzięcie i przypominali rolnikom o obowiązku spisowym. Najważniejszego badania polskiego rolnictwa nie udałoby się skutecznie przeprowadzić bez zaangażowania lokalnych społeczności i instytucji.

Przygotowanie i realizacja Powszechnego Spisu Rolnego były ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Dość wspomnieć, że w samym tylko województwie mazowieckim obowiązkowi spisowemu podlegało blisko ćwierć miliona użytkowników gospodarstw rolnych.

 

Czytaj więcej o: Dziękujemy! Spis rolny to nasz wspólny sukces!

List do Mieszkańców gminy Mrozy

12 listopada 2020

Drodzy Mieszkańcy,

Tylko do końca listopada potrwa Powszechny Spis Rolny. To dla administracji rządowej oraz jej instytucji bardzo ważne badanie – dzięki danym zebranym w spisie będziemy wiedzieć, ilu mamy rolników, jakie są ich potrzeby i jak możemy im pomagać. Informacje zawarte w spisie rolnym są również istotne przy planowaniu działań gospodarczych na terenie naszej gminy oraz opracowywaniu strategii rozwoju. Dlatego bardzo liczę na to, że każdy użytkownik gospodarstwa rolnego mieszkający w naszej gminie podejdzie do tego obowiązku poważnie i spisze swoje gospodarstwo rolne.

Szczegółowa wiedza, którą chcemy pozyskać w wyniku przeprowadzonego spisu posłuży przede wszystkim do oceny kondycji polskiego rolnictwa, dynamiki jego rozwoju oraz pozwoli na określenie działań pozwalających na dalszy postęp.

Czytaj więcej o: List do Mieszkańców gminy Mrozy

Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza do konkursu

17 listopada 2020

Na obrazku znajduje się napis Powszechny Spis Rolny 1.09-30.11.2020. Najszybsi w PSR każdego dnia. Plan na dzisiaj: 1. Spisz się przez Internet. 2. Wyślij zgłoszenie. 3. I czekaj na nagrodę ! Codziennie 50 nagród do wygrania. Obrazek zawiera zdjęcie kobiety, która ma ręce uniesione do góry. Na dole obrazka po umieszczone są zdjęcia nagród. Weź udział w Spisie Rolnym i wygraj! Warunek? Zabierz się za to jak najszybciej! Wygrywa 50 pierwszych osób, które TEGO SAMEGO DNIA zakończą wypełnianie formularza spisowego oraz przyślą zgłoszenie na adres: obserwujmazowsze.stat.gov.pl

UWAGA! W zgłoszeniu należy podać nr gospodarstwa rolnego widniejący w liście Prezesa GUS lub wyświetlający się w formularzu spisowym jako pierwsze pole w dziale Dane Identyfikacyjne „Numer gospodarstwa rolnego w operacie do badań rolniczych”.  Więcej informacji na stronie Głównego Urzędu Statystycznego.

Coraz mniej czasu na głosowanie!

10 listopada 2020

Przypominamy, że tylko do 16 listopada br. można głosować na powstanie przy Szpitalu w Rudce tężni solnej w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Głosowanie odbywa się na stronie https://bom.mazovia.pl/glosowanie

  • Wybierz projekt z puli Podregionalnej
  • Wybierz 214. Tężnia Solna w Parku Krajobrazowym w Rudce
  • Wybierz Dalej
  • Wpisz swoje dane
  • Wpisz otrzymany kod SMS
  • Zagłosuj
  • Gotowe
  • Zaproś do głosowania rodzinę, przyjaciół, znajomych!

Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

12 listopada 2020

Rolnikom zostało już naprawdę niewiele czasu na wypełnienie obowiązku spisowego. Warto więc skorzystać z metody, która pozwala to zrobić możliwie szybko, bezpiecznie i wygodnie. Samospis internetowy – bo o nim mowa – mimo niezaprzeczalnych zalet pozostaje na Mazowszu stosunkowo rzadko wybieraną opcją.

Czytaj więcej o: Jak można szybko spisać gospodarstwo rolne?

Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

24 listopada 2020

Obrazek zawiera napis powszechny spis rolny 1.09.-30.11.2020 czas ucieka! nie zwlekaj! 30 listopada kończy się Powszechny Spis Rolny. Na górze obrazka umieszczony jest adres strony internetowej spisrolny.gov.pl Po lewej stronie obrazka umieszczony jest zegar.Do końca Powszechnego Spisu Rolnego zostało już niewiele czasu, a wciąż część rolników nie wywiązała się z obowiązku spisowego. Dla polskiego rolnictwa znaczenie ma KAŻDY wypełniony formularz spisowy, dlatego warto o tym przypominać w gronie swoich sąsiadów i znajomych.

Czytaj więcej o: Zakończyłeś spis rolny? Zapytaj o to innych

Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS

23 listopada 2020
Przejdź do - Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS

Główny Urząd Statystyczny zaprasza rolników do wsparcia swoich lokalnych społeczności w konkursie na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale SAMOSPISU INTERNETOWEGO. 

Uczestnikami konkursu są gminy, na terenie których użytkownicy gospodarstw rolnych dokonują SAMOSPISU INTERNETOWEGO w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 r. Zwycięzcami w każdym województwie będą gminy, w których spisze się przez Internet najwięcej osób oraz ich udział w ogólnej grupie uczestników Powszechnego Spisu Rolnego będzie największy.

Czytaj więcej o: Spisz się sam i pomóż swojej gminie wygrać w konkursie Prezesa GUS

Nie czekaj ze spisem rolnym, aż nastanie noc. Spisz się szybko i wygraj koc!

20 listopada 2020
Przejdź do - Nie czekaj ze spisem rolnym, aż nastanie noc. Spisz się szybko i wygraj koc!

Atrakcyjne nagrody czekają na rolników z województwa mazowieckiego, którzy szybko spiszą swoje gospodarstwo rolne korzystając z samospisu internetowego. W pierwszej turze akcji „Najszybsi w PSR każdego dnia” do zwycięzców trafią wygodne i praktyczne koce piknikowe.

Wygrywa 50 pierwszych osób, które TEGO SAMEGO DNIA zakończą wypełnianie internetowego formularza Powszechnego Spisu Rolnego oraz PRZYŚLĄ ZGŁOSZENIA: https://obserwujmazowsze.stat.gov.pl/najszybsi_psr/

Więcej informacji o akcji „Najszybsi w PSR każdego dnia”: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/najszybsi-w-psr-kazdego-dnia/

Nie czekaj i spisz jak najszybciej swoje gospodarstwo rolne!

Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

19 listopada 2020

Obrazek zawiera napis zadzwoń na infolinię ! Rozwiążemy każdy Twój problem ze spisem ! Numer telefonu 22 279 99 99. Konsultanci są dostępni od 8:00 do 20:00 przez 7 dni w tygodniu. Po prawej stronie obrazka umieszczona jest postać uśmiechającej się kobiety Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej Powszechnego Spisu Rolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej. 30 listopada mija termin na wywiązanie się z obowiązku spisowego i w ostatnich dniach infolinia będzie z pewnością zasypywana pytaniami i zgłoszeniami od rolników, czekających na wypełnienie formularza spisowego do ostatniej chwili.

Czytaj więcej o: Masz problem ze spisem rolnym? Dzwoń na infolinię!

UWAGA! Ważna zmiana w samospisie!

10 listopada 2020

Od poniedziałku 9 listopada br. na przeprowadzenie samospisu rolnicy mają 5 dni od momentu pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji. Po upływie 5 dni, logowanie do formularza nie będzie możliwe. Z rolnikami, którzy w tym czasie nie zakończą uzupełniania formularza skontaktuje się rachmistrz. Wcześniej rolnicy mieli na wypełnienie samospisu 14 dni od daty pierwszego skutecznego logowania. Z uwagi na zbliżający się termin zakończenia spisu czas na wypełnienie samospisu został ograniczony do 5 dni.

Przypominamy jednocześnie, że Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada br.

Więcej informacji na stronie https://spisrolny.gov.pl/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-07-03
Data publikacji:2020-07-03
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:2220