Jesteś tutaj: Start / Odpowiedzi na listy

Odpowiedzi na listy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Jeśli mają Państwo pytania bądź wątpliwości w zakresie spraw związanych z działalnością Gminy Mrozy, możecie zadać pytanie Burmistrzowi Mrozów za pomocą formularza kontaktowego zamieszczonego w zakładce Napisz do nas.

Odpowiedzi Burmistrza z archiwalnej strony Urzędu Miasta i Gminy Mrozy: http://www.archiwum.mrozy.pl/index.php?menu=odpowiedzi

 

Autor: Administrator

Artykuły

Pytanie do Burmistrza

16 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-16        

Imię: Radek

Treść pytania: Szanowny Panie Burmistrzu W jednej z odpowiedzi odnośnie budowy kanalizacji odpisał Pan: "Opłata za przyłącze o długości do 20 mb zakończone studnią lub adaptacją istniejącego szamba wynosi 1911złotych wraz z przełączeniem i likwidacją starego szamba." firma która podłącza mnie do kanalizacji twierdziła, że ta opłata to budowa kanalizacji i studzienki. Przełączenie i likwidacja szamba trzeba zrobić we własnym zakresie lub opłacić im 150zł i tak też zrobiłem. Z Pana odpowiedzi wynika ze powinno to byc w ramach umowy, czyli zostałem oszukany przez firmę wykonująca przyłącza? Dodam, że za likwidacji starego szamba chcieli dodatkowe pieniądze.

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

16 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-15        

Imię: Gosia

Treść pytania: PANIE Burmistrzu! ZWRACAM SIE Z ZAPYTANIEM CZY BEDA ZAINSTALOWANE LAMPY NA UL MŁYNARSKIEJ OD UL MAZOWIECKIEJ DO ,PKP w Grodzisku Ulica jest waska zastawiana notorycznie samochodami, dzieci sporo chodzi z poludniowej czesci grodziska ,rudki i natolina, dni sa krótsze, zajecia roznie sie koncza, a rozni sa kierowcy, obawiamy sie o swoje dzieci i nie tylko bo i starsi chodza ul młynarska, bardzo prosimy o zainstalowanie 5 lamp .

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

15 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-08

Imię: Krzysztof

Treść pytania:
Dzień dobry. Panie burmistrzu proszę o odpowiedzi na klika pytań: 1)Dlaczego ciągle Pan promuje i reklamuje( za nie swoje pieniądze) te same prywatne media: TVN ŚNIADANIOWA,TVN 24 itd. Gdzie są media państwowe- publiczne, które kierują się misją i obiektywizmem, a nie tylko komercją i prywatnym interesem 2)Dlaczego gości Pan tylko antyrządową opozycję: Mroczek, Struzik, Komorowski, Sawicki a nie ma przedstawicieli prawicy, którzy to wygrywają rokrocznie wybory w naszej gminie. Wiemy, że Pan również z tej opcji która głosi równość i parytety, a sam ich nie stosuje 3)Dlaczego systematycznie na festynach, zdjęciach, związku emerytów ciągle te same nazwiska, twarze i organizatorzy, a przecież w gminie są jeszcze in. osoby, które nie są dopuszczane do głosu Wiem, że gros mieszkańców wyraża podobne opinie, więc proszę się nie obrażać i opublikować ten list. Pozdrawiam

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

15 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-08

Imię: Stanisław

Treść pytania:
Ile kosztuje m2 działki budowlanej z dostępem do wszystkich mediów w Gminie Mrozy ?

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

15 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-09

Imię: Marta

Treść pytania:
Dzień dobry, Szanowny Panie Burmistrzu w ostatnim tygodniu dowiedzieliśmy się o przypadku koronawirusa w przedszkolu gminnym. My jako rodzice jesteśmy zobowiązani do przestrzegania restrykcji, zakładamy maski, używamy żeli antybakteryjnych, nie wolno nam nawet wejść z dzieckiem (niezrozumiale zalecenie skoro dziecko i tak przebywa cały czas z domownikami i jeśli ktoś ma się zarazić to od dziecka a nie od mamy, która ma maskę.. jest jak jest rozumiem, chociaż nikomu to nie służy), pytanie jak przedszkole zostało przygotowane do dalszej opieki nad dziećmi, skoro kolejnego dnia po otrzymaniu info o cowidzie nie było zamknięte, nie było ozonowane, dzieci przebywały w placówce (zamknięcie jednego oddziału nie załatwia sprawy). Jakie działania i czy w ogóle jakieś gmina przewiduje, aby zapobiec dalszemu zarażaniu się dzieci i przenoszeniu tego dalej, wszyscy mamy rodziców dziadków, nie wiadomo jak ich chronić. Okazuje się, że rodzice muszą przestrzegać obowiązujących zaleceń, dzieci nie mogą zabrać ulubionej zabawki, powoduje to mnóstwo niepotrzebnego stresu, bawią się na podłogach dywany pozdejmowane, a w sytuacji pojawiającego się przypadku zachorowania co zostało zrobione? Sanepid nie zareagował, ale co my jako gmina możemy zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

15 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-11

Imię: Jacek

Treść pytania:
Dzień dobry Panie Burmistrzu. Jest kanalizacja. Jest nowy asfalt. To teraz pora na nasadzenie drzew w przesmyku między drogami...Trzy lata temu na zebraniu wiejskim mówił Pan, że po wykonaniu robót związanych z budową sieci kanalizacyjnej i położeniu nowego asfaltu, władze gminne dokonają nasadzenia drzew. Kiedy to nastąpi ? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

15 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-10

Imię: Hubert

Treść pytania:
Sprawa dotyczy budowy kanalizacji na ulicy Dunina, prośba moja jest taka żeby stworzyć jasne i czytelne dla wszystkich zasady podłączeń dla ludzi którzy dodatkowe metry zbudowali we własnym zakresie( cena oszukańczo odbiega od rynkowych) W zgk usłyszałem że jest to budowa i muszę iść do Urzędu Gminy , w urzędzie usłyszałem że powinienem iść do zgk. Dodatkowo dowiedziałem się że przed wykonaniem przyłącza robimy inwentaryzację, a po niej wołamy kogoś z zgk do spisania licznika. P:anie Burmistrzu liznąłem dwa lata na Szanajcy Ja wszystko rozumiem że uprawnienia inwentaryzacje . ale nie rozumiem dlaczego urzędnik państwowy konsultuje decyzje URZĘDU z kierownikiem budowy któremu z zasady nie zależy na żuczkach myślących bo nie dali mu zarobić . PRZYKRE Zainteresowani wiedzą że mamy tu spadki w " odwrotną" stronę. Na pytanie do wykonawcy co do zasówy burzowej zorientowałem się że odbierany jestem jak kosmita . Zadbałem więc o zawór zwrotny we własnym zakresie i na tym skończyło się moje zadowolenie. Reszta inwestycji pod górkę ale tylko za względów formalnych. Tworzenie procedur na wiedzy podwykonawców którzy mają w tym swój nie mały interes nie jest dobrym kierunkiem. Poczekam ze dwa trzy lata aż się procedury naucza i wtedy pomyślę nad kontynuacją przyłącza, Na dziś ustawowy obowiązek spełniłem.

 

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

15 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-12

Imię: A.

Treść pytania:
Dzień Dobry, W związku z SARS-CoV-2 na stronach podajemy do wiadomości raczej suche i niebudzące grozy informacje. Jednak może wspomnienie o tym, iż respirator służy już 'naszym' płucom mrozowskim może wznieci więcej pokory i odpowiedzialności mieszkańców otwierając im oczy. Tak dorosłych jak tych małych. Zwłaszcza, że to młode płuca i zdrowe ciało jest wspierane przez wentylowanie mechaniczne. A być może więcej. Zwrócę uwagę też przy okazji, że niektóre osoby pracujące na urzędniczych stanowiskach głośno przedstawiają swoje zdanie dotyczące 'plandemii'... Na zasadzie "a po co ci ta maska, ja tam blablabla.. Nie wygłupiaj się.." Mimo wszystko raczej powinny świecić przykładem. I odpowiedzialność brać za wszystkich a nie tylko widzieć czubek swojego nosa ciesząc się biurową pracą "na poziomie". Szkolić, dbać i uświadamiać raczej warto. Jedno spotkanie lub film może zabezpieczy przed ich kolejnymi nieprzemyślanymi sloganami tworzącymi autodestrukcyjne wzorce. Zdrowia i pokory życzę. Szczególnie już tym dotkniętym niewidzialny ustrojstwem.

 

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

14 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-12        

Imię: Jan

Treść pytania: Szanowny Panie Burmistrzu Czy jest możliwość przeprowadzania przez gminę pełnych badań wody i zamieszczenia ich na stronie Gminy? Fajnie gdyby mieszkańcy wiedzieli jaka jest twardość i zawartość Żelaza, Manganu, jonów amonowych-azotanów. Toczą się tu dość nieprzyjemne dyskusje odnoście jakości wody z ujęcia gminnego. Wiadomo że ujęcie spełnia wszystkie standardy jeśli chodzi o jakość wody, ale nie mamy wglądu w pełną fizykochemię. Jeśli woda ma bardzo dużą zawartość żelaza może dało by się przy pomocy środków unijnych zmodernizować system uzdatniania wody.

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Pytanie do Burmistrza

14 października 2020

Pytanie wpłynęło dnia: 2020-10-07        

Imię: Marek

Treść pytania: Witam pana panie Burmistrzu. Doceniam pana zaangażowanie w rozwój naszej małej społeczności ale to co się dzieje w Zgk w związku z jakością wody dostarczanej to już przechodzi pewne normy dobrego smaku? Pewnie będzie pan bronił pana Konopki ale to nie jego pierwszy występek z tego tytułu. Czy nie powinno wyciągać się konsekwencji od organów sobie podległych.

Czytaj więcej o: Pytanie do Burmistrza

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:Urząd Miasta i Gminy Mrozy
Data utworzenia:2015-09-01
Data publikacji:2015-09-01
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:390152