Pytanie do Burmistrza

Pytanie wpłynęło dnia: 2025-10-05

Imię: Hubert

Treść pytania: jak wygląda kwestia wydatku środków przeznaczonych na obronę cywilną w naszej gminie? Czy standardowo z powodu konieczności szybkiego rozliczenia wydajemy na pseudo szkolenia czy jest inny realny pomysł ? Nie ukrywam że życzyłbym sobie mieszkać w samorządzie który oddolnie inicjuje działania nie czekając na pożal się boże ustawy.

 

Odpowiedź Burmistrza

Szanowny Panie Hubercie,

Dostępna z dotacji maksymalna kwota dla gminy Mrozy w tym roku wynosi 471 tys. złotych z czego około 14 % zostanie przeznaczone na edukację pozostałe środki na uzupełnienie wyposażenia gminy w sprzęt i środki niezbędne w przypadku wystąpienia ewentualnych sytuacji kryzysowych. Obecnie mamy przygotowany wykaz potrzeb, które będą realizowane w pierwszej kolejności. Mamy również ocenę możliwości zorganizowania miejsc schronienia i organizowania zastępczych miejsc szpitalnych. W przyszłym roku planowane są kolejne działania.

Pozdrawiam Dariusz Jaszczuk  

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności