Raport o stanie gminy Mrozy

Zgodnie z art. 28aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2026 r. poz. 662 z późn. zm.) Burmistrz Mrozów do dnia 31 maja przedstawia Radzie Miejskiej w Mrozach Raport o stanie gminy Mrozy.

Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady i funduszu sołeckiego.

Rada Miejska rozpatruje raport podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi. Raport rozpatrywany jest w pierwszej kolejności, a nad jego treścią przeprowadza się debatę.

Sesja, na której zostanie przedstawiony Raport o stanie gminy Mrozy za 2025 rok odbędzie się  19 czerwca 2026 r. w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach.

W debacie nad Raportem o stanie gminy Mrozy za 2025 rok zabierają głos radni oraz mieszkańcy gminy.

Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie zobowiązany jest złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mrozach, poparte podpisami co najmniej 20 osób do 18 czerwca 2026 r. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15. Mieszkańcy dopuszczani są do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia.

Pliki do pobrania:

Pliki do pobrania:

Raport za 2025 rok.pdf
Format: pdf, 19.81 MB
formularz zgloszenia do debaty 2026.pdf
Format: pdf, 124.26 kB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności