Pytanie do Burmistrza
Pytanie wpłynęło dnia: 2026-05-12
Imię: Mariusz
Treść pytania: Dzień dobry, parę dni temu pytałem o chodnik do szkoły i wiadukt. Widzę, że są odpowiedzi na inne pytania, więc nie wiem czy omyłkowo nie wysłałem czy przeoczono? W każdym bądź razie chciałem się po raz kolejny (już zimą zwracałem uwagę) przypomnieć, że chodnik prowadzący do szkoły jest co raz bardziej zasłonięty wystającymi gałęziami, momentami jest naprawdę wąsko. Proszę także powiedzieć jak się ma sprawa wiaduktu. Czy możemy się go spodziewać jeśli tak to kiedy? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedź Burmistrza
Szanowny Panie Mariuszu,
Faktycznie w gąszczu codziennych maili przeoczyłem Pana zapytanie za co bardzo przepraszam. W sprawie wystających gałęzi na ul. Pokoju po raz kolejny zostało skierowane pismo do właścicielki aby je usunęła, będziemy to kontrolować. Jeśli chodzi o wiadukt to w ciągu najbliższego miesiąca powinno być rozstrzygnięcie konkursu przez PKP PLK dotyczące wniosku na budowę wiaduktu. Z wiedzy którą posiadam jest duża szansa aby wniosek uzyskał dotację ze środków UE. Dużym problemem powiatu jako zarządcy drogi powiatowej i gminy będzie zapewnienie udziału własnego, który w mojej ocenie wyniesie około 8 mln złotych. Generalnie jest szansa aby prace projektowe rozpoczęły się jeszcze w tym roku a budowa w przyszłym. Oczywiście są to prognozy a nie informacje oparte na faktach ale jesteśmy zdeterminowani aby problem przejazdu rozwiązać jak najszybciej.
Pozdrawiam Dariusz Jaszczuk