Demograficzne podsumowanie roku 2023

Liczba stałych mieszkańców gminy Mrozy na koniec 2023 roku wyniosła 8505 osób. Pod względem płci w gminie Mrozy dominują kobiety, których jest 4318 (51%), mężczyźni stanowią liczbę 4187 (49 %) i jest ich mniej od kobiet o 131 osoby.

Ważnym aspektem na który zwrócić szczególną uwagę jest fakt, iż w stosunku do lat ubiegłych w roku 2023 wzrosła liczba mieszkańców naszej gminy o 18 osób, wcześnie raczej była to tendencja spadkowa.

W roku 2023 urodził o się 63 dzieci: 35 chłopców i 28 dziewczynek, i tu również należy zauważyć, że w stosunku do tak ubiegłych, gdzie liczba dzieci urodzonych miała tendencję spadkowa  w tym roku utrzymała się na identycznym poziomie, co w roku 2022.

Najczęściej nadawanymi imionami żeńskimi były Gabriela, Maria i Julia. Z kolei wśród chłopców najpopularniejszymi imionami były: Leon, Marek i Miłosz.

W minionym roku zmarło 102 mieszkańców naszej gminy (w roku2022 – 107 osób, w 2021 – 125 osoby, a w roku 2020 – 119 osoby). 

Sytuacja ta spowodowała ujemny przyrost naturalny, liczba urodzeń była mniejsza o 40 osób w porównaniu z liczbą zgonów. 

przyrost_naturalny_w_gminie_2024 

Statystyka stałych mieszkańców według miejscowości:

Statystyka_stałych_mieszkańców_według_miejscowości 

Statystyka zameldowań do pobyt stały stan na dzień 31.XII.2023 r.
Liczba osób, które zameldowały się na pobyt stały  spoza terenu gminy Mrozy
173

Statystyka_stałych_mieszkańców_według_wieku_i_płci 

Na koniec ubiegłego roku w naszej gminie zamieszkiwało 77 osób zameldowanych na pobyt czasowy: 52 kobiety (67,54%) i 25 mężczyzn, co stanowi (32,46%), w tym jedna osoba zameldowana jednocześnie na pobyt stały i czasowy.

Statystyka czasowych mieszkańców, według miejscowości:

Statystyka_czasowych_mieszkańców,_według_miejscowości 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Twoja przeglądarka blokuje powiadomienia. Kliknij Bezpieczna (Secure) i kliknij Zezwalaj
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!