Powróć do: Gmina Mrozy

Położenie i mapa

Gmina Mrozy położona jest we wschodniej części województwa mazowieckiego w powiecie mińskim. Graniczy z gminami: od zachodu z gminą Cegłów, od północy z gminą Kałuszyn, od wschodu z gminą Kotuń, od południowego wschodu z gminą Wodynie i od południowego zachodu z gminą Latowicz. Siedziba Gminy znajduje się we mieście Mrozy, która ze względu na dogodne położenie jest największym miejscem koncentracji ludności, działań inwestycyjnych oraz centralnym ośrodkiem społeczno - gospodarczym i kulturalnym całej Gminy. Miasto Mrozy oddalona jest 58 km od centrum Warszawy i 38 km od Siedlec.

W skład Gminy wchodzą następujące miejscowości: Borki, Choszcze, Dąbrowa, Dębowce, Gójszcz, Grodzisk, Guzew, Jeruzal, Kołacz, Kruki, Kuflew, Lipiny, Lubomin, Łukówiec, Mała Wieś, Mrozy, Natolin, Płomieniec, Porzewnica, Rudka, Rudka - Sanatorium, Skruda, Sokolnik, Topór, Trojanów, Wola Paprotnia, Wola Rafałowska.

Gmina Mrozy zajmuje powierzchnie 145 km2 (dokładnie 14489 ha), co zalicza ją do gmin średniej wielkości.

W powiecie mińskim pod względem obszarowym jest największą gminą.

Gmina Mrozy ma w stosunku do wielu gmin w Polsce korzystne położenie. Składa się na to odległość od większych miast (Warszawa, Mińsk, Mazowiecki, Siedlce), linia kolejowa o bardzo dużym znaczeniu krajowym oraz międzynarodowym i sąsiedztwo drogi krajowej nr 2. Należy przypuszczać, ze Gmina pod względem położenia stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna, gdy zostanie wybudowana, zgodnie z koncepcją zagospodarowania przestrzennego kraju, autostrada, która ma przebiegać przez północne tereny Gminy na odcinku o długości 7, 2 km oraz szybka kolej Paryż-Moskwa.

Pliki do pobrania:

Mrozy - plan miasta
Format: pdf, 3.18 MB
Mapa gminy Mrozy
Format: jpg, 3.16 MB